Оформити субсидії просто? Навряд!

Попри те, що прем’єр міністр заявляв, що оформити субсидію, буде набагато простіше ніж раніше, черги  в управлінні праці та соціального захисту громадян все збільшуються. Люди розповідають, щоб отримати субсидію, потрібно вистояти під дверима кабінету не одну годину. Рівняни обурюються, обіцяли спрощення -а оформити пільги стало ще складніше.

 Ще вчора ці люди почули від урядовців, що оформити субсидію стало легко і просто. Шоковані різким підняттям тарифів на комунальні послуги, вони ринулися здавати документи на отримання державної подачки.

«Не треба стояти в черзі, не треба заповняти декларацію на 90 питань, до людини додому прийшов конверт, в конверті всього-на-всього на одну сторіночку, простенька декларація, ось вона, людина заповнила цю декларацію, відправила назад, і наша соціальна служба сама призначила субсидію»,- говорив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

 Не вірять владі ось ці люди, які годинами вистоюють в чергах. Дехто приходить під двері кабінетів ще в 5 -6 годині ранку. Від відвідувачів бувалих чують: на оформлення всіх необхідних документів може піти не один місяць.

 «Як воно було то так і лишилося, і ніхто кращого нічого не зробив. Не бачу ніякого спрощення, як були черги так вони і є», – говорить рівнянин Руслан.

«Кажуть, що як неправильно заповнена декларація, тягне за собою штрафи і інше, як можна впевнитись, що вони правильно дали довідку, те що каже міністр, і пишуть його урядовці, то це зовсім інше відноситься, що роблять на місці», – обурюється пані Ніна.

 «Казали, що можна відправити поштою, може й і можна, але все одно треба вертатися сюди, щоб здавати папери.  В мене пенсія і пару копійок від того депозиту, хочемо сказати, щоб потім не бути винним, що я приховав свої доходи», –  каже пан Василь.

 У рівненському управлінні соціального захисту визнають: усе більше громадян змушені звертатися за оформленням субсидій. Таку кількість людей обслужити без черг нереально. Адже кожному відвідувачу необхідно заповнити стос паперів. Не у всіх це виходить з першого разу

 «Потрібно вказувати чи є лічильник на певні види послуг, вода, газ, потім обов’язково потрібно вказувати особові рахунки по всіх послугах цих комунальних,тоді обов’язково потрібно правильно вказувати свої індифікаційні номери», – розповідає начальник відділу з прийому державних допомог управління праці та соціальної допомоги громадян м. Рівне Наталя Недзелик.

 Відвідувачі соцзахисту підозрюють: кабмін зробив усе можливе, аби люди відмовлялися від субсидій. Бо ж легше віддати пів пенсії, ніж вистояти чергу на державну подачку. Чи стане оформляти субсидії легше? Простежимо.