Олег Мусій: Ситуація в охороні здоров’я поліпшиться лише після системних змін

Після перемоги Майдану у країні так і не відбулося системних змін. Утім саме вони необхідні, щоб поліпшити ситуацію у сфері охорони здоров᾽я.

Про це заявив народний депутат України, заступник Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я  Олег Мусій 16 червня в ефірі програми «Від першої особи» на телеканалі «Ера».

«Корумпована система виявляється надто живучою. З повною відповідальністю заявляю, в охороні здоров’я нема реформ. Ми не бачимо жодного проекту закону МОЗ у парламенті, які б змінювали ситуацію», – наголосив Олег Мусій».

Понад те, Олег Мусій нагадав, що два комітети ВРУ (антикорупційний і охорони здоров’я) визнали незадовільною діяльність МОЗ через зрив державних закупівель медикаментів, бездіяльність у боротьбі з корупцією, у вирішенні питань, які стоять перед міністерством, непрозору кадрову політику.

Коментуючи тему здійснення закупівель ліків через міжнародні організації, Олег Мусій зазначив, що на стадії підготовки проекту закону особи (так звана тендерна мафія), не зацікавлені у створенні прозорих умов, перешкоджали усілякими способами його ухваленню.

«Та була політична воля Президента України, він наполіг на негайному прийнятті і законопроект ухвалили ще в середині березня. Натомість КМУ і МОЗ України впродовж трьох місяців  не зробили нічого, щоб закон можна було реалізувати. По суті, його заблокували із посиланням на формальні причини», – додав Олег Мусій.

На переконання Олега Мусія, тендерну мафію можуть знищити прозорі правила гри : «Необхідно було змінити закон про державні закупівлі, передбачивши в ньому статтю про особливості закупівель в охороні здоров’я. Про електронні закупівлі говорили два роки і лише щойно почали їх запроваджувати. Потрібно передбачити під час електронних торгів редукціон (можливість зменшення ціни) під час закупівель. Чому Прем’єр не ставить питання про обов’язковість такої процедури? Крім того, у законодавстві потрібно дозволити прямі закупівлі у виробників ліків без фірм-прокладок».

Олег Мусій зазначив, що працює над пакетом законопроектів, які покликані  змінити стан справ у галузі, частина з них уже зареєстровані.