Олег Мусій зустрівся з медиками Косівщини

У Косівській центральній районній лікарні відбулася зустріч народного депутата України Олега Мусія з медиками та громадою району. В ході зустрічі Олег Мусій розповів про свою роботу у Верховній Раді, зокрема про законодавчі ініціативи групи «Народний контроль».

Велику увагу було приділено медичній реформі, впровадження якої зараз найбільше турбує самих медиків і громадян. Олег Мусій як професійний медик та заступник голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я вважає, що реформи в медицині вкрай потрібні, однак теперішні зміни в медицині, ініційовані владою, по суті носять ознаки псевдореформи. Над українцями проводять небезпечний експеримент, який насамперед призведе до легалізації значних корупційних схем. Замість справжньої децентралізації в галузі медицини відбувається повномасштабна її централізація і концентрація 112 мільярдів грн держбюджету в одних руках – Національної служби здоров’я. На думку Олега Мусія, йде повне руйнування медичної галузі. Влада не бере до уваги реальні законопроекти, зокрема законопроекти «Народного контролю», які здатні цілісно та ефективно провести реформу медицини.

Косівських медиків дуже турбує відсутність коштів на заробітну плату і недостатнє фінансування галузі загалом.

Нардеп вважає, що така ситуація склалася через нинішню систему, коли медична реформа проводиться без необхідного фінансування. В країні до цього часу існує стара схема нарахування заробітної плати. Потрібно це змінити і застосувати прогресивну контрактну систему для організації роботи медичних працівників. Одночасно потрібно ввести професійне самоврядування в медичних закладах. Це дозволить позбутися зрівнялівки та збільшить доходи медпрацівників.

Ще одним болючим питанням галузі є забезпечення доступності медикаментів для громадян, особливо  для соціально незахищених категорій, та розробка дієвого механізму повного та/або часткового відшкодування вартості окремих видів препаратів для визначених категорій осіб.

Депутат Косівської міської ради від «Народного контролю» Володимир Зузяк також відзначив, що складне становище медиків на Косівщині пов’язане з безглуздими реформами, які проводить українська влада. В бюджеті закладено мінімальні суми на оплату праці медпрацівників, яких вистачить лише на 8 місяців. Це веде до неповноцінного надання медичної допомоги місцевим мешканцям, а також до втрати професійних кадрів, які виїжджають закордон.

Володимир Зузяк від імені медиків звернувся до Олега Мусія, щоб той безпосередньо підняв питання на комітеті Верховної Ради щодо забезпечення медиків Косівщини зарплатою на цілий рік.

Олег Мусій відповів на численні питання учасників зустрічі. Зокрема, запропонував медикам прямо застосувати професійні спілки, які мають боротися за захист прав медичного працівника. Також він закликав взяти участь у майбутніх виборах Президента та Верховної Ради України, змінити нинішню владу, привести чесних патріотичних людей, які є і в цій громаді.