Ольга Баранецька: Лише викорінивши в собі старі стереотипи, ми зможемо стати дійсно європейською, потужною нацією

Активістка «Народного контролю» Ольга Баранецька – була серед тих, хто починав Євромайдан  у Коломиї. Вона організувала флеш-моб «YES ЄС», який підтримали студенти Коломийщини, та закликала всіх коломиян не стояти осторонь подій, а висловлювати та відстоювати свою позицію – про прагнення бути разом із Європейським Союзом.

Про час великого громадянського піднесення під час Майдану Ольга Баранецька згадує із ностальгією.

«Студентська революція у Коломиї розпочалася на 10 днів раніше, аніж по всій Україні, – говорить активістка. – Чому саме студенти? Тому що це люди, які не залякані системою, які завжди мають свою думку, це прогресивна молодь. Саме з цією молоддю ми пройшлися по місту великою 5-тисячною колоною. Ходили під ті навчальні заклади, де дирекція не випускала студентів на Революцію,  закликали молодь приєднуватись до нас. Ходили пікетувати автопарк, адже тоді однією з найбільших проблем було те, що залякані перевізники відмовлялися везти людей до Києва».

Ще в часи влади Януковича Ольга Баранецька не боялася висловлювати свою громадянську позицію та закликала коломиян чинити спротив свавіллю влади.

На Майдані у Києві Ольга Баранецька разом із чоловіками брала участь у чергуваннях на барикадах та сутичках з міліцією. Для неї навіть зробили спеціальну «жіночу» биту, яка меншою від звичайної.

«Навіть поїхавши в Київ Оля залишилася голосом Євромайдану в Коломиї, адже ледь не щогодини я зв’язувалася з нею по телефону і вона сповіщала  нашим радіослухачам про те, що відбувається вже і зараз на головному Майдані столиці»,  – пригадує радіоведуча Марина Максимів.

«Участь у «Народному контролі» – це логічне продовження боротьби за зміни в країні, які були початі на Майдані», – каже Ольга Баранецька. – Телевізійний проект «Народний Контроль», яким ми займаємося вже кілька місяців, дав нам змогу показати проблеми людей і допомогти у їх вирішенні. Ми бачимо, що люди все більше набирають довіри до «Народного контролю». Фактично ми не оминаємо жодну сферу нашого суспільного життя, нашого побутового життя, міста району. Ми намагаємося реагувати на всі звернення і надавати людям необхідну допомогу».

Активна учасниця Майдану та громадсько-політична діячка Ольга Баранецька каже, що чітко бачить, як саме Україна має втілити ідеї Революції Гідності,  і готова продовжити роботу у цьому напрямку.

«Зараз усі повинні розуміти, що революції, які ми проводили, – це був лише поштовх.  Насправді виконання ідеалів цих революцій буде можливий лише тоді, коли в кожному найменшому селі, найменшому місті буде встановлено порядок, коли кожна людина зрозуміє, що саме вона має змінити в собі, у своїй сім’ї, у звичках, які, на жаль, укорінилися, але які не притаманні європейцям. Тільки викорінивши в собі ці старі стереотипи, ми зможемо стати дійсно європейською, потужною нацією і зайняти гідне місце в світовій спільноті», – переконана Ольга Баранецька.