Олігархів можуть законодавчо зобов’язати підняти зарплати робітникам на їхніх підприємствах (+ інфографіка)

Щоб підвищити зарплати на експортоутворюючих підприємствах, де працюють майже 5 млн  українців, треба  на законодавчому рівні змусити їхніх власників нараховувати зарплатню робітникам відповідно до вартості продукції.

Про це під час брифінгу в УКМЦ повідомили ініціатори законопроекту №5158 – лідер «Народного контролю»,  секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов і голова Конфедерації Незалежних профспілок України  Михайло Волинець.

Депутати пропонують  прив’язати мінімальні галузеві зарплати до вартості продукції, яку підприємства постачають за кордон за світовими цінами. Передусім ідеться про металургію, аграрний сектор та машинобудівництво, де частка продукції за кордон становить понад половину загального  експорту України.

«Простіше кажучи, ми хочемо змусити олігархів встановити ринкові зарплати на їхніх підприємствах.  Українські металургійні гіганти та агрохолдинги збувають свою продукцію на ринках ЄС та Китаю за світовими цінами. Натомість зарплати платять у 7-12 разів нижчі, аніж на аналогічних підприємствах сусідньої Польщі», – пояснив співавтор законопроекту Дмитро Добродомов.

Як зазначив Голова Конфедерації Незалежних профспілок України  Михайло Волинець, ухвалення законопроекту дозволить удвічі підняти зарплати 5 мільйонам особам, які працюють на металургійних, аграрних і машинобудівних підприємствах.

Також ініціатори законопроекту переконані, що нововведення дасть змогу збільшити надходження до бюджету з податку на зарплати.

«А відтак отримаємо ресурс безболісно для бюджету підняти пенсії та зарплати працівникам соцсфери. Єдині, кому невигідна галузева мінзарплата, – власники фінансово-промислових груп, які й опиратимуться розгляду цього законопроекту. Саме вони зацікавлені і надалі отримувати надприбутки за рахунок зубожіння простих українців», – переконаний  Добродомов.

Нардеп наголосив, що група «Народний контроль» у Парламенті разом із профспілковими організаціями  наполягатиме на розгляді законопроекту №5158  у пакеті «бюджетних» пропозицій.

Нагадаємо, що ініціаторами законопроекту №5158 виступили депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль»  Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак.

infog