До опорного плану Луцька не внесли межі історико-культурного заповідника – його вимагають відкликати з Мінкульта

Історико-архітектурний опорний план Луцька перебуває на передостанньому етапі погодження у Міністерстві культури. Втім, один із ключових містобудівних документів міста потребує ще доопрацювання.

Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії сьогодні, 25 червня.

Ініціював розгляд питання керівник фракції «Народний контроль» у Луцькій міській раді Павло Данильчук, який обурений тим, що під час проектування плану не внесли пропозиції від депутатів, виключили межі заповідника, також документ не пройшов громадські слухання.

За словами заступника історико-культурного заповідника Луцька Віктора Баюка, вони не мали можливості ознайомитися із проектом опорного плану.

«Рік ми клопотали, щоб нам дали завдання, яке було поставлене перед проектуванням. Через те, що там дійсно не вказані межі території заповідника. У мене також немає інформації, що цей документ завізований заповідником, обласним управлінням архітектури, міською радою», – зазначив Баюк.

Водночас він вважає, що у такий спосіб хочуть навмисно зняти межу заповідника, аби проводити роботи без обмежень, які передбачені в охоронних зонах.

Тому Павло Данильчук вимагає, аби управління містобудування та архітектури міської ради як замовник опорного плану звернулося у Міністерство культури і призупинило погодження та повернуло документ на доопрацювання.

Комісія підтримала пропозицію депутата.