Особи, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської трагедії, не захищені державою, – Кравчук

Пам’ять тих, у кого відібрав життя «мирний» атом, вшанували покладанням квітів до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи та ядерних випробувань делегати від Тернопільської обласної організації «Народного контролю».

«Не дарма з 2016 року день 26 квітня проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Це була найбільша трагедія за всю історію ядерної енергетики. Лише в Тернопільській області проживають близько сорока тисяч осіб, постраждалих від неї, майже три тисячі ліквідаторів. І всі ми певною мірою зазнали згубного впливу радіації. Потерпатимуть від неї наші діти, внуки, правнуки… Тому до дня 26 квітня мають причетність усі», — сказала член тернопільської міської організації «Народного контролю» Мар’яна Кравчук.

На жаль, особи, котрі постраждали внаслідок трагедії, не захищені державою. До групи «народноконтролівців» підійшла жінка, котра тривалий час мешкала в зоні підвищеного радіаційного забруднення, і попросила допомоги. Медики діагностували в неї онкозахворювання, а ретельніше обстежитися, отримуючи не повних півтори тисячі гривень пенсії, жінка не може.

«Суд постановив виплатити їй, як постраждалій від Чорнобильської катастрофи, доплату до пенсії, але рішення суду не виконується вже сім років. Жінка передала нам пакет документів, аби юристи від «Народного контролю» дали їм правову оцінку і, якщо буде така можливість, допомогли», — прокоментував «народноконтролівець» Олег Ділай.