Парламент зобов’язаний на законодавчому рівні зупинити будь-які економічні стосунки з агресором, – Білоус

Парламентарі повинні на законодавчому рівні вирішити всі питання, пов’язані із  взаємодією України із тимчасово окупованими територіями та забезпечити повний комплекс дій щодо розриву торгово-економічних стосунків з Росією.

Про це йдеться у заяві фракції «Народний контроль», яку озвучив її керівник Андрій Білоус сьогодні, 16 березня, під час позачергової сесії Львівської обласної ради, на якій депутати ухвалили звернення до президента, прем’єр-міністра та щодо ситуації, яка склалася навколо блокування тимчасово окупованих територій.

Зокрема, Андрій Білоус наголосив, що події, які останніми тижнями відбуваються навколо блокування тимчасово-окупованих територій,  показують, що Україну підштовхують до реалізації сценарію, написаного у Кремлі: замість того, щоб усією громадою захищати Україну від агресора, українці почали з’ясовувати стосунки між собою.

«Відповідальність за реалізацію сценарію, вигідного винятково агресору, лягає на плечі як влади, так і тих представників опозиції, що не змогли чи не захотіли знайти варіанту вирішення проблеми через діалог між собою. Керівництво держави повинно було прикласти більше зусиль для забезпечення суспільно діалогу для розв’язання конфліктної ситуації, а також оперативно та належним чином відреагувати на ініціативи громадських активістів, які отримали значну підтримку серед українців», – заявив депутат.

Натомість, за його словами, блокада стала темою для політичних спекуляцій та дешевого піару, коли деякі політичні партії безвідповідально провокують «майдани», захоплення приміщень тощо. Це ж може призвести до розвалу країни.

«Львівська обласна рада уже неодноразово висловлювала свою позицію щодо не сприйняття торговельних відносин між Україною та тимчасово окупованими територіями. Тому ми сьогодні  вимагаємо забезпечити політичний діалог між владою та опозицією, спрямований на вирішення питань порушених учасниками блокади. Також вимагаємо, відмовитися від застосування сили щодо учасників акції блокування, бо це просто не припустимо. Винні у ситуації після проведення розслідування мають бути притягнуті до відповідальності», – заявив Білоус.

На переконання депутата, врешті поставити крапку у будь-яких економічних стосунках із агресором , що дозволить не допусти загострення конфлікту у середині країни, зобов’язаний парламент.

«Необхідно на законодавчому рівні врегулювати  всі питання, пов’язані із взаємодією  України із тимчасово окупованими територіями. Також необхідно забезпечити комплекс дій щодо розриву торгово-економічних стосунків із Російською Федерацією. Депутати ВРУ повинні нарешті проявити політичну волю та ухвалити відповідні рішення в інтересах держави і народу України», – резюмував Білоус.