sudds

Парламентарі мають підтримати суддів, які відкрито говорять про корупцію у системі, – Добродомов

Якщо держава не може захистити суддів, що відкрито заявили про корупцію у судах, а самі судді не можуть добитись покарання для хабарників, то не дивно, що звичайні громадяни марно очікують на справедливі рішення.

Про це за підсумками засідання Антикорупційного комітету заявив його секретар, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Сьогодні на засідання ми запросили представників ГПУ, НАБУ, МВС, ВККС та ВРЮ. Окрім того, до нас завітали суддя Жовтневого районного суду Полтави Лариса Гольник та суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко. Нагадаю, суддя Гольник не лише відмовилася виносити рішення на користь мера Полтави Мамая, але й звернулась у СБУ із задокументованою пропозицією хабара. Після цього голова суду чинив на неї системний тиск. А сам міський голова радше за все може уникнути відповідальності», – повідомив нардеп.

Щодо судді Бондаренка, то він попав під тиск, коли відмовився винести незаконне рішення, як того вимагав він нього голова Апеляційного суду Черкаської області пан Бабенко.

«Бондаренко записав факти тиску та звернувся у правоохоронні органи та ВККС. Та вже понад два роки жодного результату його боротьби нема. Тож наше завдання як парламентарів забезпечити підтримку таким чесним суддям. Якщо їхні справи призведуть до реального покарання винних, то це буде потужний сигнал для усієї системи», – констатував Добродомов.

Також він зазначив, що представники ГПУ знову проігнорували засідання Комітету, куди їх запрошували.

«Жодного пояснення ми так і не отримали. Як і вкотре не почули реакцію Генпрокуратури на такі резонансні заяви. Це ще раз доводить необхідність ДІЄВОЇ судової реформи і реформи прокуратури», – резюмував Добродомов.

Детальніше про пропозиції «Народного контролю» щодо реформи судової системи читайте у блозі Дмитра Добродомова «Як не перетворити судову реформу на фікцію? П’ять пропозицій ”Народного контролю”»