Олігархів можуть зобов’язати підвищити зарплати робітникам підприємств, що працюють на експорт

У ВРУ зареєстровано законопроект №5158 про встановлення галузевої мінімальної зарплати для робітників експортних галузей.

Передусім ідеться про працівників металургійної, аграрної та машинобудівної галузей, частка експорту котрих становить понад половину сукупного експорту України.

Ініціаторами законопроекту виступили депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» – Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак.

Своєю ініціативою депутати пропонують встановити мінімальні галузеві зарплати та  прив’язати їх розмір до вартості продукції, що постачається за кордон.

«Простіше кажучи, ми пропонуємо змусити олігархів платити ринкові зарплати на їхніх підприємствах. Адже наші металургійні гіганти та агрохолдинги збувають свою продукцію на ринках ЄС та Китаю за світовими цінами. Натомість зарплати платять у 7-12 разів нижчі, аніж на аналогічних підприємствах сусідньої Польщі», – зазначив співавтор законопроекту Дмитро Добродомов.

Він наголосив, що ухвалення законопроекту дозволить удвічі підняти зарплати понад 5 мільйонам осіб, які працюють на металургійних, аграрних і машинобудівних підприємствах (за даними Держкомстату, – ред.).

Також, як зазначають ініціатори законопроекту, запровадження галузевої мінімальної зарплати дасть змогу збільшити надходження до бюджету з податку на зарплати