Павло Данильчук пропонує частину вулиці Кривий Вал у Луцьку зробити пішохідною

10 травня у Луцькій міській раді відбулося обговорення проекту капітального ремонту вулиці Кривий Вал, на який з міського бюджету виділять 4,5 мільйонів гривень.

Утім, не уся вулиця підлягає ремонту: реконструкцію, протяжністю 720 метрів, хочуть зробити лише на відрізку дороги від вулиць Глушець до Богдана Хмельницького. При цьому дерева обіцяють не зрізати, а водночас хочуть облаштувати дві автостоянки, замінити бруківку, встановити нові енергоощадні ліхтарі та відремонтувати тротуари.

Як повідомив архітектор Олександр Балан, тротуар буде шириною 2,25 метри, оскільки пішохідне навантаження не надто значне, а в’їзд на вулицю Лесі Українки перекриють напівкулями. Проте, за словами автора проекту, ремонт фасадів будинків не передбачений у капітальному ремонті вулиці.

Мешканка вулиці Кривий Вал Тетяна Дацишин виступила проти облаштування місць для паркування на історичній вулиці. При цьому вона наголосила, що варто спершу відремонтувати фасади будинків, які в аварійному стані та налагодити комунікації.

Депутат Луцької міської ради, керівник «Народного контролю» Павло Данильчук також не підтримав проект у частині, де хочуть облаштувати автостоянку. Він запропонував центральний відрізок вулиці зробити пішохідним.

«Так як є на сьогодні, де на вулиці розташований візовий центр та стоять багато машин – це неприпустимо. Тож частину вулиці Кривий Вал від бізнес центру «Гранд Персона» до П’ятницької Гірки пропоную зробити повністю пішохідною. Це рішення на роки, яке буде працювати для туристів та лучан», – вважає він.

До слова, підрядником на виконання робіт буде компанія «Бетон Брук Сервіс», яка ремонтувала вулицю Лесі Українки.

Зрештою, у міській раді повідомили, що проект капітального ремонту оприлюднять публічно та протягом 10 днів будуть приймати зауваження та пропозиції.