Під час децентралізації важливо не забути про соціальний захист, – Роман Стегній

Важливо, щоб саме у перехідний період, коли відбувається адміністративно-територіальна реформа, не допустити зниження рівня та якості надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах.

Про це заявив Роман Стегній під час інтерв’ю інтернет-виданню «Полтавщина».

«В області відповідно до Закону України «Про добровільні територіальні громади» створено 18 об’єднаних територіальних громад. В напрямку соціального забезпечення та соціального захисту населення на новостворені об’єднані територіальні громади покладено функції щодо надання соціальних послуг, запровадження нових моделей соціальних послуг, зокрема особам з інвалідністю, дітям з обмеженими фізичними можливостями, людям похилого віку, учасникам антитерористичної операції, сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах», – сказав Роман.

 «В області діяла і продовжує діяти централізована розгалужена  систем соціальних послуг. Так, тільки протягом 2016 року територіальними центрами надано різних видів соціальних послуг 116 тис. особам, зокрема близько 9 тис. мешканцям об’єднаних територіальних громад. Таким чином, наразі в області фактично існують два шляхи надання соціальних послуг.  Зрозуміло, що найбільш розгалужена система надання соціальних послуг мешканцям об’єднаних територіальних громад здійснюється через територіальні центри шляхом передачі коштів з бюджету ОТГ до районних бюджетів відповідно до фактичної потреби», – зауважив Стегній.

«Важливо, щоб саме у перехідний період не допустити зниження рівня надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах. Вважаю, що централізація функцій надання соціальних послуг на перехідному етапі надасть можливість збереження їх якості, кількості та розвитку», – підсумував Роман.