Під тиском «Народного контролю» і громади МВС і РНБО відреагували на знищення Чернечого лісу

Лише завдяки спільному і потужному тиску громад сіл Лісники і Ходосівка на Київщині, активістам і народним депутатам  партії «Громадський рух «Народний контроль» Олега Мусія, Дмитра  Добродомова керівництво  МВС і РНБО нарешті звернуло увагу на брутальне знищення одного із найдавніших лісів України – Чернечого.

Лісовий масив між селами Ходосівка і Лісники у 2006 році через відверто незаконні маніпуляції керівництва Національного аграрного університету вилучили із користування Боярської лісової дослідницької станції начебто для створення заказника «Чернечий ліс». Насправді ж цінну територію передали маловідомому садово-городньому товариству «Горобина» для забудови приватними будинками.

Ще навесні директор Боярської лісової дослідницької станції  Анатолій Карпук звернувся до правоохоронців і повідомив, що у лісі невідомі розпочали вирубку.Тож у квітні у Києво-Святошинський райвідділку було відкрите кримінальне провадження  за статтею 356 ККУ  – самоправство. Втім, після цього беззаконня не лише не припинилося, а ліс продовжили вирубувати із ще більшим завзяттям.

snapshot20150718175424

Кілька тижнів тому невідомі обгородили чималу територію лісу парканом, який охороняють чоловіки у формі без жодних розпізнавальних знаків.  Це підштовхнуло громаду Лісників і Ходосівки до ще більш активної боротьби за ліс, де, на переконання людей, хтось прагне створити нову Конча-Заспу. Залучившись підтримкою «ГР «Народний контроль» було проведені дві акції протесту за участі народного депутата Олега Мусія. Обурені люди знесли паркан. Щоразу на місце події викликали правоохоронців, втім ті лише виписували протоколи.

Водночас паралельно група народних депутатів від «ГР «Народний контроль» скерували запити і звернення в МВС, ГПУ з вимогою негайно втрутитися у ситуацію та припинити незаконну вирубку у Чернечому лісі. Особливу увагу приділяли саме бездіяльності міліції, яка по суті не розслідувала кримінальне провадження. За кілька місяців правоохоронці так і не змогли довідатися, хто стоїть за вирубками у лісовому масиві.

І лише тепер, після того, як ситуація почала набирати все більшого розголосу, за дорученням секретаря РНБО Олександра Турчинова і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Києво-Святошинський райвідділ провів перевірку щодо незаконного встановлення загорожі та вирубки лісу між селами Лісники та Ходосівка Київській області.

snapshot20150718175234

Про перші результати  повідомив керівник ГУМВС України в Київській області Вадим Троян. Він заявив, що отримана інформація свідчить про причетність до оборудки людей з оточення Януковича. Матеріали справи передані  до Київської обласної прокуратури, де мають перевірити підстави виділення земельного наділу «Горобині» (а це 21,9 га), а також встановити прізвища власників, підставних осіб, через яких відбувається спроба незаконно привласнити гектари лісу.

За словами Вадима Трояна, міліція зробить усе, «щоб не допустити крадіжки лісу на Київщині».

Натомість, як повідомили «Народний контроль»  активісти спільноти «Чернечий ліс. SOS», і зараз вирубка у Чернечому лісі триває повним ходом. Знову відновлено знесений паркан, а огороджену територію вкрили профнастилом. Відтак сьогодні, 23 липня, активісти вкотре викликали міліцію на місце робіт. Ті, традиційно, лише зафіксували порушення.

5

Відтак  у «ГР «Народний контроль» обіцяють: якщо правоохоронці мають на меті красивими заявами просто «заговорити» проблему Чернечого лісу, а не реально вирішити її в належний і передбачений законом спосіб, то їм це не вдасться. Спільно із громадськістю  «Народний контроль» змусить довести цю справу до логічного завершення.

«Найбільше мене у цій справі вражає бездіяльність правоохоронців: кримінальна справа не розслідувалася, причетних до знищення лісу не виявили. А після виїздів міліції на місце, вирубки стають лише активнішими, тривають вони і досі, – прокоментував народний депутат Дмитро Добродомов. – Так, зараз ми бачимо, що справа бодай почала розслідуватися,  – на мій погляд, саме завдяки активній позиції і небайдужості громадськості. Та я обіцяю, що ми триматимемо ситуацію під своїм контролем, допоки вирубка у лісі не буде припинена і винних за знищення народного майна не буде покарано».