khmel

Підсумки року «Народного контролю» Хмельниччини (частина перша)

В Україні, як правило, аби розібратись у звичайній комунальній проблемі доводиться збирати стоси відписок від найрізноманітніших служб. Чиновники давно навчились водити громадян за носа. У 2016 році юристи «Народного контролю», граючи за правилами бюрократів, виграли не одну справу, поховану під стосами беззмістовних відписок.

Село Олешківці якраз на межі Хмельницького та Городоцького районів. Місцеві пайовики опинились в заручниках земельних чиновників. Через чиновницьку помилку, а точніше криву лінію на кадастровій мапі України, паї, що все життя були в Олешківцях, по документам стали надбанням сусіднього району.

«Ми вже 5 років  переписуємось з різними структурами, зібрали вже 5 папок тих документів, листів, відповідей, а оформити батьківські паї не можемо, бо наша земля чогось опинилась в Городоцькому районі», – нарікала місцева мешканка Леоніда.

Після втручання у ситуацію юристів «Народного контролю» за чотири місяці селяни змогли оформити землю.

Мешканці Панаса Мирного, 31, протестували проти будівництва під їхніми вікнами. У відповідь від міської влади чули, що у забудовника все гаразд з документами. Та після детального вивчення юристи «Народного контролю» знайшли одразу кілька порушень.

«І містобудівні умови, і подальше рішення про припинення права постійного користування, були прийняті за заявою особи, яка не має жодного правового зв’язку із цією земельною ділянкою. Мешканці багатоповерхівки мають усі підстави для звернення до суду щодо скасування вищевказаних рішень», – пояснює юрист громадської приймальні «Народного контролю» Роман Черняк.

Лише після втручання нетішинської команди юристів учасник АТО Андрій зміг отримати другу групу інвалідності.

«МСЕК не реагувала на письмові звернення Андрія. Хлопець вимагав, аби йому видали на руки висновок комісії з чітким обґрунтуванням, які хвороби брали до уваги під час встановлення групи інвалідності. Ми допомогли Андрію звернутись до уповноваженого з прав людини при Президентові України. Офіс уповноваженого з прав людини звернувся до суду з вимогою притягнути МСЕК до відповідальності за відмову у наданні інформації. Після цього лікарі обласної МСЕК переглянули справу Андрія і таки дали йому другу групу», – розповів юрист, активіст «Народного контролю» у м. Нетішин Сергій Волков.