Підвищення проїзду до 6 гривень – необґрунтоване, – Данильчук

Сьогодні виконком Луцької міської ради затвердив нову ціну на проїзд у маршрутних таксі міста: для одного дорослого становитиме 6 гривень, а для дітей шкільного віку за наявності учнівського квитка – 3 гривні.
Змінити тариф, на вимогу перевізників, необхідно було через вартість пального, зростання оплати праці водіїв та витрати на мастильні матеріали, поточні і капітальні ремонти.
Не підтримувати це рішення закликав виконкомівців депутат міської ради, керівник «Народного контролю» Павло Данильчук.
Він зазначив, що звертався до секретаря ради з проханням провести громадські слухання, бо до цього проекту рішень є дуже багато запитань, проте йому відмовили.

«Вже кілька років поспіль підвищуються тарифи у громадському транспорті. І другий рік ігнорується проведення громадських слухань. Бо є справді сумніви щодо обґрунтованості цього тарифу. Методика обліку пасажиропотоку застаріла і немає електронного квитка, який би розв’язав ці проблеми. Бо одні маршрути є справді нерентабельні, там треба піднімати тариф, а є маршрути супер прибуткові. І на цьому монополісти в галузі перевезення добре заробляють», – наголосив він.

Депутат переконаний, що міська рада йде на повідці у перевізників. 

«А що зміниться? Я, думаю, перевізники самі підтвердять. Поліпшиться якість перевезення? Ні. Придбаються нові автобуси? Ні. Самостійно встановлять електронний квиток? Ні. Це не варіант постійно піднімати тариф. При цьому не виконаний меморандум перевізниками», – заявив Данильчук.

Як наслідок, після численних дискусій, члени виконавчого комітету проголосували за підвищення вартості проїзду в міських маршрутках. Рішення набере чинності після опублікування в друкованих ЗМІ.