снх технікум.mp4 (0_10_05) 000069

Після втручання активістів «Народного контролю» студентам технікуму в Коломиї видали дипломи

Після п’яти років навчання у Коломийському індустріально-педагогічному технікумі його студенти не можуть не можуть продовжити навчання у вишах, адже дирекція навчального закладу і досі не видала випускникам дипломів. Молоді люди звернулися по допомогу до «Народного контролю».

Випускники закладу неабияк хвилюються адже вступна кампанія у виші незабаром завершиться.

«Залишилося лише три дні до закінчення терміну здачі документів, де треба вказати номер диплому. Але дипломів ми і досі не маємо.  Без них ми не можемо поступити у вищий навчальний заклад. Ми навчалися на спеціальності «майстер виробничого навчання», повинні були отримати диплом молодшого спеціаліста», – розповіли молоді люди «Народному контролю».

Випускники кажуть: свій навчальний заклад люблять і здобутими знаннями задоволені, але навіть гадки не мали, що після 5 років навчання матимуть клопоти із отриманням дипломів.  «Наприкінці нам зробили такий подарунок, що не видають дипломів.

«Не знаємо, чому виникла така затримка із дипломами. Щодня чуємо лише одне: нема дипломів – і все», – продовжили випускники технікуму.

Відомості про випускників до єдиної реєстраційної бази навчальні заклади вносять ще з березня місяця, але у технікумі їх подали аж наприкінці липня. У дирекції закладу виправдовувалися перед журналістами «Народного контролю»: спізнилися із поданням дипломів через проходження акредитації закладу.

«Дипломи є в базі, але їм ще не присвоєні номери і серії документів про освіту. На даний час жодного документу про освіту нема», – повідомив заступник директора з навчальної роботи Коломийського Індустріально-педагогічного технікуму Микола Вінтоняк.

«Ми зацікавлені, щоб ці діти поступили,бо це імідж нашого навчального закладу», – додав директор Коломийського Індустріально-педагогічного технікуму Василь Заник.

Про ситуацію, що склалася в технікумі, активісти «Народного контролю» повідомили у Державну інспекцію навчальних закладів України. Після втручання «Народного контролю» документи випускники таки отримали.

«Після того, як «Народний контроль» прийшов у технікум, вже наступного  дня ми отримали додатки до диплому, а через декілька днів нам видали і дипломи», – розповів випускник Михайло.

Активісти «Народного Контролю» Коломийщини звертаються до Державної інспекції навчальних закладів України із проханням провести розслідування щодо невчасної видачі дипломів випускникам Коломийського Індустріально-педагогічного технікуму: «Сподіваємося, ДІНЗУ вдасться до заходів, щоб попередити подібні ситуації у Коломийських навчальних закладах», – заявив голова прес-служби «Народного контролю» Коломийщини Ольга Баранецька.