Після втручання «Народного Контролю» у касах приміських автовокзалів відновили продаж квитків

Тепер, щоб проїхати у приміському автобусі, потрібно заплатити більше. Протягом тижня проїзд на приміських маршрутах здорожчав. Але офіційного розпорядження обласної влади на підняття тарифів не має. Через це водії автобусів вимагають доплачувати вартість квитка чи просять за проїзд стільки, скільки хочуть. Обурені люди звернулися до «Народного контролю».
Любов Михайлівна майже щодня їздить з автовокзалу №2 у село Терешівці. Вона обурюється, що перевізник вимагає від неї платити більше, ніж коштує квиток.
«Взяли квитки в касах автовокзала, під’їхав автобус, ми посідали. Заходе водій і каже, що ми маємо доплатити йому три гривні, бо так сказав йому власник. А не хочемо доплачувати, то він возити не буде. Люди почали возмущатися, бо на якому основанії водій має добирати гроші за квиток, який був проданий на вокзалі. Якщо є постанова на підвищення ціни, то нехай він показує. Ніхто не заперечує платити більше, якщо це буде на законних основаніях», – скаржиться Любов Михайлівна, жителька села Терешівці.
На автовокзалі №3 люди скаржаться, що квитки у касі не продають. Відсилають за ними до водіїв автобусів, у яких вони коштують дорожче.
«Квиточки беруть в автобусі. Якщо є місце, то я візьму посадочне, а якщо немає, то плочу 15 гривень. Вона не дає в касі квиточків. Казала, що там в автобусі, шофер все знає. Підвищили ціни, було 11, стало 15 гривень. Пенсії не піднімають, а квиточки піднімають», – бідкається Надія Василівна, мешканка села Гвардійське.
«Три дні тому квиток в касі брали, сьогодні нє… Квитки в касі просто трохи дешевше, ніж у водія», – розповідає Тетяна, мешканка села Черепівка.
В обласній адміністрації визнають, що перевізники підвищили ціни на проїзд самовільно. Журналістам «Народного контролю» обіцяють діяти у рамках закону.
«Вартість квитка на приміські перевезення встановлюється, згідно процедури, розпорядженням голови обласної державної адміністрації після громадських обговорень. Ця процедура триватиме місяць. Відповідно цієї вартості на сьогоднішній день не має. Тому ми їм благословення на порушення закону не давали», – каже заступник начальника управління інфраструктури та туризму Хмельницької ОДА Олександр Діхтярук.
Після візиту журналістів «Народного контролю» до чиновників обласної влади водії перестали вимагати від пасажирів доплачувати вартість квитків. А квитки у касах знову продають.