Погодження кредиту у 25 млн євро на сміттєпереробний завод можуть відкласти

Бюджетна комісія ЛМР проголосувала за перенесення розгляду проекту ухвали «Про погодження умов кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові», адже депутатам і досі не представили концепцію сміттєпереробного заводу. А в екоактивістів до проекту – чимало запитань.

«Нам пропонували вже зараз погодити кредит у 25 млн євро на завод механіко-біологічного перероблення відходів. Та нагадаю, що минулої сесії моя колега, голова екологічної комісії Ірина Оршак закликала провести для обранців відкриту презентацію проекту заводу, адже саме нам за нього голосувати, виділяти кошти, брати на себе відповідальність. Втім жодної інформації ми так і не отримали, а процес стає все більш закритим і від депутатів, і від громади. Вже є заключений тендер, готове техніко-економічне обґрунтування, розробляється ПКД, а ми так і не знаємо, що саме пропонують побудувати на території Львова», – пояснив рішення комісії керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук.

Також він повідомив, що авторитетна організація «Екологія Право Людина» вже знайшла суттєві розбіжності між даними, що вказані у проекті, і даними, що прописані у ТЕО, щодо потужностей заводу, його функціональних можливостей.

«Питань більше, ніж відповідей. І не лише щодо грошей. Чому ТЕО суперечить замовленню і проекту? І от тільки тоді, коли отримаємо всі пояснення, можна буде говорити про голосування, виділення коштів і так далі», – наголосив Веремчук.