Понад 10 тисяч працівників «Львiввугiлля» досі не отримали зарплату за минулий рік, – Мусій

Шахтарі  ДП «Львiввугiлля» досі не отримали зарплату за 2015 рік. Про це заявив член депутатського об’єднання «Народний контроль» Олег Мусій.

 Окрiм цього, зазначив нардеп, у Держбюджеті України на 2016 рiк не передбаченi  видатки на пiдтримку вугiльної промисловостi. Хоча Комiтет із питань бюджету на своєму засiданнi пiдтримав пропозицiю щодо отримання ДП «Львiввугiлля»  у 2016 роцi 436 млн грн.  на модернiзацiю шахт і 480 млн грн на покриття собiвартостi вугiлля.

«Уряд повторює помилки попереднього року, коли у Бюджеті-2015 фiнансування вугiльної галузi та ДП «Львiввугiлля» практично було вiдсутнє. Це призвело до постiйної заборгованостi по виплатi заробiтної плати працiвникам підприємства та зменшення вуглевидобутку», – зауважив він.

Така ситуацiя минулорічної весни призвела до акцiй протесту у Червоноградi, а потім і в Києві.

«Ідеться про майже 10 тисяч чоловік,  що є працівниками підприємства. Зараз обурення в шахтарських колективах досягло критичної межi. Люди готуються до відчайдушних акцiй протесту. Адже iншого варiанту, щоб довести своє право на працю та заробiтню плату, вони не мають», – констатує Мусій.

Він наголосив,  що для стабiльної роботи вугiльних пiдприємств Львiввугiлля» та попередження акцiй протесту, необхідно термiново виплатити заробiтню плату працiвникам, а також  пiд час перегляду  Закону України Про державний бюджет на 2016 рiк передбачити узгоджене Комiтетом ВРУ з питань бюджету повне  фiнансування  ДП «Львiввугiлля».