Макет_програма

Потонути у смітті: кому вигідно, щоб проблема з відходами у Львові не вирішувалась

Роками на Грибовицький полігон звозили відходи зі Львова. Коли сміттярка наповнилася по вінця, місцеві благали закрити звалище, та їх не чули. Після трагедії, що трапилася у травні  2016, коли на полігоні лавина сміття накрила чотирьох рятувальників, про Грибовичі заговорили гучно. Полігон закрили, а львівське сміття перетворилося на неабияку проблему для всіх: чиновників, політиків та самих львів’ян.

Єдиний ефективний крок за цей рік – підписання меморандуму з райцентрами Львівщини, який передбачає, що протягом двох наступних років львівське сміття вивозитимуть хоч не на сотні кілометрів, а – лише на десятки. З бюджету міста та області виділили 100 мільйонів, аби розподілити їх між містами, які погодилися прийняти львівські відходи.

«Ми витрачаємо гроші не для того, щоб вивозити сміття по всій Україні, а на рекультивацію існуючих полігонів, на впорядкування їх, що також дасть можливість прийняти на цих полігонах сміття зі Львова, всі інші методи, на жаль, не вирішать проблему глобально», – заявив заступник голови Львівської облради, голова фракції «Народний контроль» у Львівській облраді Андрій Білоус.