Потрібно розширити повноваження НАБУ, – Добродомов (+відео)

Для того, аби антикорупційні органи були незалежними, вони мають отримати усі необхідні повноваження.

Про це в коментарі телеканалу «112 Україна» заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Ми бачимо, що НАБУ зараз намагається показати результати, але їм не вистачає повноважень. Ми бачимо яскраві приклади з Онищенком, Мартиненком та іншими топ-корупціонерами. Йдеться про надання права самостійної «прослушки», операції під прикриттям, доступ до комп’ютерних систем і контроль кореспонденції. Ці речі підтримують наші європейські партнери, це зазначено в рекомендаціях GRECO (Група держав ради Європи проти корупції, – ред.)», – сказав нардеп.

Добродомов наголосив, що результат антикорупційних розслідувань, це повернуті в бюджет вкрадені кошти та посаджені корупціонери.

«Суспільство вимагає цих результатів, тому необхідно надати автономію НАБУ. Тим більше, вже є розроблені відповідні законопроекти, але вони не потрапляють в порядок денний засідань Верховної Ради. Також необхідно обрати і аудитора НАБУ за усіма нормами на відкритому та законному конкурсі», – зауважив депутат.

Він додав, що НАЗК потребує перезавантаження.

«НАЗК провалила роботу. Не лише щодо технічних вимог прийому е-декларацій, а головне в частині перевірки цих декларацій. Якщо члени НАЗК не напишуть самі заяв на звільнення, це має зробити парламент. Нам потрібно перезавантажити цей орган для того, аби він почав належно працювати та  повернув довіру суспільства», – зазначив Добродомов.