Потрібно ввести податкові канікули для малого і середнього бізнесу, – Добродомов

Влада вчергове забула власні обіцянки щодо підтримки малого та середнього бізнесу в Україні.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Я нагадаю, податкові канікули – це ще одна обіцянка влади. Добре, забули, запрацювалися, ми допомогли – «Народний контроль» зареєстрував відповідний законопроект. Але його не виносять на голосування. Необхідно ввести податкові канікули на 3 роки для малого та середнього бізнесу. Внести зміни у чинне податкове законодавство, відповідно до яких, підприємці першої та другої групи звільняються від податку на прибуток до 2020 року», – сказав він.

Добродомов додав, що така ж доля спіткала й інші законодавчі ініціативи «Народного контролю», зокрема законопроект щодо впровадження мінімальної галузевої зарплати працівникам експортоутворюючих підприємств.

«Йдеться, насамперед, про три сфери: металургійну, агро- та машинобудівну. Адже частка експорту саме цих галузей складає понад 30% від усього, що постачає наша держава на ринки ЄС та Китаю. Протягом останніх трьох років курс долара зріс утричі. Продукцію за кордоном реалізовують за світовими цінами у гривневому еквіваленті, тобто за ціну, втричі вищу від початкової. Натомість заробітні плати працівників на підприємствах, які експортують продукцію за кордон, залишилися на тому ж рівні, що й чотири роки тому. Як підсумок, український робітник отримує зарплату в 7-12 разів меншу, ніж його колега в Польщі, який виробляє аналогічну продукцію, що реалізовують за ту саму вартість. Але є проблема – немає політичної волі потрясти олігархів», – підкреслив Добродомов.