Позбавивши профтехосвіту держфінансування Уряд підписав їй смертний вирок, – Матківський

Через те, що Уряд не заклав у бюджет кошти на профтехосвіту, сьогодні, 29 січня близько тисячі працівників ПТУ з усієї України приїхали на страйк до Києва.

Про це повідомив член міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Богдан Матківський.

Нардеп наголосив, що відсутність фінансування може призвести до закриття закладів професійно технічної освіти.

Він зазначив, що проблему спровокувало рішення Уряду не закладати у Держбюджет кошти, потрібні для функціонування системи професійно технічної освіти. Натомість усе фінансування ПТУ переклав на місцеві бюджети, які не спроможні покрити необхідні витрати.

 «Наприклад, у бюджеті Дрогобича на Львівщині на утримання ПТУ потрібно виділити близько 25 млн. грн. При тому, що загальний кошторис міста становить 150 млн. грн. Де місту взяти кошти? Про це Уряд не подумав. Де навчатися студентам профтех училищ урядовців теж не цікавить», – констатував депутат.

Матківський повідомив, що сьогодні під час години запитань до Уряду, парламентарі захотіли отримати відповіді, чому виникла така ситуація.

«Відповідаючи на питання про фінансування професійно-технічних закладів освіти з обласних бюджетів заступник Міністра фінансів Роман Качур повідомив, що питання буде переглянуте. Але не відповів, ані коли, ані як», – зазначив депутат.

Він зауважив, що депутати підготували відповідні пропозиції змін до Бюджету, і Уряд має їх врахувати у найближчий час. Інакше вся робота закладів профтехосвіти буде паралізована.

 Нагадаємо, депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» у Верховній Раді України голосували проти запропонований Бюджет-2016, адже вважають його антисоціальним.