Прапор Небесної Сотні зберігатиметься у Музеї Національно-визвольної боротьби у Львові

У понеділок, 5 жовтня, «майданівці» Левко та Андрій Скоп подарували Музею Національно-визвольної боротьби у Львові революційний прапор, який під час Майдану висів на мості на вул. Інститутській у Києві.

«Саме під обстрілами я побачив прапор, який висів на мості, – пригадує Лев Скоп. ­– Пізніше на полотнищі написали: «Вічна слава. Небесна Сотня». Пізніше я побачив цей прапор у залишках барикад. Тремтячими руками дістав його і зберігав  у своїй майстерні . Разом з своїм сином Андрієм прийняли рішення подарувати історичний прапор Музею визвольних змагань. Такі реліквії повинні постійно нам нагадувати про силу духу української молоді».

 «Цей прапор – свідок усіх трагічних подій на Майдані», – додав Андрій Скоп.

prapor3

Водночас, член депутатської групи «Народний контроль» у ЛМР Сергій Бащук передав Музею унікальні фотографії акції протесту «Революції на граніті».

prapor1

«Депутатська  група «Народного контролю» ініціювала питання, щоб у шкільних книжках з історії України була інформація про «Революцію на граніті» та акцію «Україна без Кучми» та інші події, які стали знаковими для патріотичного руху в Україні.  Окрема подяка активістам, які зберегли автентичний прапор із Майдану.  Це безцінний експонат для будь-якого музею», – наголосив присутній на події народний депутат України, лідер «Громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов.