nkontrol_chers_0410

Правоохоронця Олексія Слабченка, який затримав браконьєрів, засудили на шість років

Правоохоронець Олексій Слабченко зловив рибалок у забороненій для вилову зоні, а ті стверджують – що він їх побив. Чотири роки судових засідань – і вирок міліціонеру – 6 років тюрми.

«Поздняков, злякавшись дій Слабченка, почав тікати. Правоохоронець наздогнав його, наніс потерпілому один удар по потилиці, від якого той впав обличчям до землі. В цей час Слабченко, предметом, схожий на пістолет, значною силою наніс Позднякову удар в районі скроні», – стверджує начальник відділу прокуратури Миколаївської області Наталя Висоцька.

 Втім рідні Олексія усі звинувачення на його адресу заперечують

 «Мій син нікого не бив. Усі в селі знають, що Поздняков – браконьєр. Але справа у іншому: мого сина вдарили, браконьєрів було двоє, а Олексій – один», – каже мама Олексія Слабченка Валентина Слабченко.

Адвокат Олексія додає – жодної експертизи, яких провели чимало, стороні відповідача навіть не показали.

«Потерпілий стверджує, що його Олексій сильно бив по ногах. Але жодного синця на його тілі не було. Вони стверджують, що Поздняков отримав черепно-мозкову травму, втім це навіть не можна перевірити, бо диски із експертизою зникли із карної справи», – розповідає адвокат Олексія Слабченка Олег Пасічніченко.

Засідання у цій справі щоразу збирали натовп перед дверями суду. Більшість мітингувальників скандували за те, що Слабченко – невинний. Та суд вирішив по-іншому. Міліціонер отримав шість років позбавлення волі.

«Слабченко, перевищуючи свої службові повноваження, скоїв умисний злочин у сфері службової діяльності», – впевнена голова Бериславського районного суду Валентина Миргород.

Громадськість такий вирок обурив. Активісти вважають, що адвокат, суддя та прокурор у змові.

 «Суддя судить однобоко. Чомусь усі медичні експертизи досліджувались не у Новій Каховці чи Херсоні, а в Миколаєві, звідки прокурор обвинувача Наталя Висоцька. Ми дізналися, що експерти – це її друзі»,  – каже лідер «Народного контролю» Херсонщини Валерій Гурківський.

Наразі сторона обвинувача не  збирається здаватися і подаватиме на апеляцію. «Народний контроль» слідкуватиме за цією резонансною справою.