Президент відповідає за економіку, адже за його квотою призначається голова НБУ, – Добродомов

Голова Нацбанку несе відповідальність за економічну ситуацію в країні, адже НБУ визначає облікову ставку від якої залежить малий та середній бізнес.
Про це заявив кандидат у президенти, лідер партії «Народний контроль» Дмитро Добродомов у ефірі політичного ток-шоу «Пульс» на телеканалі «112 Україна».

«Коли кажуть, що президент не відповідає за економіку – це неправда. Адже саме за квотою президента призначається голова Нацбанку. А вже НБУ формує облікову ставку. По суті, через високу ставку сьогодні в Україні дорогі кредити для малого та середнього бізнесу. Та й просто споживчі для людей. Нацбанк – це монетарна політика та стабілізація гривні. Тому президент несе відповідальність за роботу цієї людини, відповідно і економічних здобутків країни», – пояснив Добродомов.

Він додав, що президент має нести відповідальність за усіх, кого призначили за його квотою.

«Так само президент відповідає за результати боротьби з корупцією. У нашому випадку за відсутність цих результатів. Адже голова СБУ та Генпрокурор призначаються теж за його квотою. Вони б мали боротися з корупцією, а не захищати бізнес-інтереси президента. Тому я запропоную п’ять кандидатур, які призначають за квотою гаранта, ще до виборів. Це Генпрокурор, голови НБУ та СБУ, міністри закордонних справ та оборони. Це буде правильно та чесно перед українцями», – наголосив Дмитро Добродомов.