edynyj_derzh_reestr

Проблема з сайтом НАЗК має стати предметом розслідування, – Добродомов (+відео)

На створення реєстру е-декларацій на сайті НАЗК виділені великі кошти, тому необхідно провести спеціальне розслідування щодо помилок в роботі ресурсу.

Про це в програмі «Вечірній прайм» на телеканалі «112 Україна» заявив лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Через некоректну роботу сайту НАЗК вже декілька днів не можна було відправити е-декларацію, і це вже стає проблемою. Адже є 100 тисяч чоловік, які мають її подати до 1 квітня. Ми вже проходили цю ситуацію під час першої хвилі е-декларування, і наш комітет зробив ряд зауважень щодо роботи сайту. Проте  НАЗК та «Українські спеціальні системи», держпідприємство, яке відповідає за належну роботу сайту, цих проблем не вирішили, тому потрібно провести спеціальне розслідування за цим фактом», – сказав він.

Добродомов наголосив, що НАЗК та УСС мусять невідкладно вирішити цю проблему, адже до 1 травня очікується понад 800 тисяч е-декларацій.

«В дію вступили зміни щодо термінів подачі е-декларацій тими, хто робить це вперше, тепер вони мають можливість внести декларацію до 1 травня. Це було правильне рішення, проте разом з цією зміною увійшли в дію і ганебні правки коаліції щодо декларування громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, і ми вже маємо перші негативні результати цих правок. Зокрема, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) припинило співпрацю з НАЗК. А саме це агентство надало для НАЗК ряд грандів для проведення антикорупційної реформи», – констатував нардеп.