Проблеми людей з інвалідністю вирішуватимуться комплексно через програму, – Дідух

Проблеми людей з інвалідністю вирішуватимуться комплексно, через програму, – Дідух
Сьогодні, 8 листопада, депутати Львівської міської ради затвердили комплексну Програму забезпечення будинків, де мешкають люди з інвалідністю, засобами для їхнього мобільного пересування.
Як розповів депутат фракції «Народний контроль» Михайло Дідух, спільно із головою ГО «Реабілітація людей з інвалідністю» Ярославом Грибальським вони два роки напрацьовували механізми розв’язання проблем маломобільних груп населення, лобіювали необхідність створення повноцінної комплексної програми.

«Ця тема небайдужа мені, адже мій батько належить до категорії маломобільних людей. Тож я не з лише з розмов знаю, як складно буває таким людям пересуватися Львовом, вести повноцінне активне життя. Також три роки тому із колегою Віталієм Свінціцьким провели експеримент – сидячи у візках спробували безперешкодно дістатися громадських установ у центрі міста. Це виявилося нереальним», – пояснює Михайло Дідух.

Втім, за його словами, існує не лише проблема пересування людей з інвалідністю вулицями міста, а й неможливість для них вийти за межі своєї квартири, будинку. Навіть якщо «візочник» спуститься на перший поверх ліфтом, виникає питання: як без пандуса подолати кілька сходинок до вхідних дверей, а потім ще кілька біля під’їзду. Часто доводиться чекати, доки хтось зі сторонніх допоможе вибратися на вулицю.

«Ми вже пробували адресно розв’язувати проблему в окремих будинках Шевченківського району – через встановлення підйомників, пандусів. Але це дуже точковий і повільний процес. Також на початку минулого року керівник нашої фракції Валерій Веремчук ініціював виділення кожній районній адміністрації по 500 тисяч гривень для розв’язання проблем людей з обмеженими можливостями. Втім адміністрації не могли діяти без чіткої дорожньої карти, без інформації про те, хто потребує допомоги, в яких будинках», – каже депутат.

Натомість у межах комплексної програми управління соціального захисту ЛМР підготує повну інформацію щодо адрес, необхідної кількості підйомників, пандусів. Водночас, на переконання Дідуха, монтування, утримання на балансі має бути за районними адміністраціями, адже у соцзахисті нема для цього ані можливостей, ані відповідних кадрів.

«Ця програма – зрушення з мертвої точки. За якісної реалізації, вона допоможе зробити Львів справді доступним для всіх містян, а люди з обмеженими можливостями – це такі ж жителі міста. Вони не повинні почуватися викинутими за борт життя, а мають отримати зручні умови для пересування у межах свого будинку, вулицями Львова», – говорить Михайло Дідух.

Зазначимо, що перелік будинків, де першочергово облаштовуватимуть елементи доступності для осіб з інвалідністю у 2019 році, налічує 24 адреси у різних районах Львова.