Процес люстрації зазнає шаленого опору з боку самої влади, – Піньковський

Процесу люстрації чиниться шалений опір, передусім з боку влади, – про це заявив очільник  «Народного контролю» Черкащини Олександр Піньковський під круглого столу «Хід люстраційних процесів в Україні та на Черкащині», що відбувся 11 березня у прес-центрі газети «Нова доба».

«На сьогодні процес люстрації зазнає шаленого опору, в першу чергу з боку самої влади. Так,  із трьома окремими поданнями до Конституційного Суду звернулися Верховний суд України і 47 народних депутатів, вимагаючи визнати неконституційними окремі положення Закону «Про очищення влади». Якщо суд пристане на цю точку зору, то фактично весь процес люстрації в Україні буде скасовано», – заявив голова Черкаського обласного осередку «Народного контролю» Олександр Піньковський

Також участь у круглому столі взяли: Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації КВУ; Владислав Пустовар, керівник ГУНП в Черкаській області;  Вікторія Феофілова і Тетяна Кавальчку(КМГО «Молода Черкащина»);Роман Маселко, (Адвокатська дорадча група, ВГО «Автомайдан» м. Київ).

Експерти представили результати моніторингу люстрації в Україні і на Черкащині. Згідно з даних Громадського люстраційного комітету, 2577 посадовців підлягають безумовній люстрації, але станом на початок березня 2016 року в Україні було люстровано лише 897 осіб.

У Черкаській області таких 80 осіб, але лише близько третини осіб були звільнені. Що стосується правоохоронних органів, то на Черкащинніпідлягали люстрації 88 осіб, але частина працівників звільнилася ще до початку проведення люстрації. Із них 63 слідчих (що є найбільшою кількість в Україні) та 25 співробітників патрульної служби. Звільнено ж за законом про люстрацію  лише 17 осіб.

 У підсумку заходу учасники прийшли до висновку, що процес люстрації фактично зірваний. І сьогодні стає нагальна потреба суттєво вдосконалювати законодавства, передбачити відповідальність за саботаж люстрації, який відбувається на всіх щаблях держави.Учасники заходу відзначили, що люстрація не потрібна жодному посадовцю і тримається виключно на ентузіазмі громадськості.