Проект бюджету-2018 для Львівщини скерований не на проїдання, а на розвиток, – Ковч

Уперше Львівщина може увійти в новий рік з ухваленим бюджетом та з усіма обласними програмами, що дозволить вже на старті 2018 року розпочати роботу над їхньою реалізацією.

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській обласній раді Андрій Ковч напередодні позачергового засідання сесії ЛОР, що відбудеться 21 грудня. На ньому депутати розглядатимуть проект бюджету області на наступний рік.

«Загальний розмір бюджету Львівщини із дохідною і витратною частинами становитиме близько 17,5 мільярдів гривень. Головна його особливість, я б навіть сказав революційність, у тім, що бюджет скерований не на проїдання, а на розвиток», – коментує депутат.

Зокрема, бюджет розвитку області – 174 млн грн. Із них 105 мільйонів скерують у галузі, звідки ці гроші надійшли у вигляді прибутку чи завдяки економії коштів.

«За рахунок раціонального використання коштів окремі галузі у 2017 році отримали прибуток чи змогли зекономити. Відтак маємо додаткові гроші у бюджет. Усе до копійки повернемо на розвиток тих галузей, звідки отримали ці находження. Наприклад, на оптимізації роботи закладів медицини заощадили 50 мільйонів гривень. Тепер ця сума працюватиме на медзаклади – купуватимемо обладання, проводитимемо утеплення лікарень тощо», – пояснив Андрій Ковч.

Також він розповів, що у 2018 році на Львівщині діятимуть 41 обласна програма. Усі, окрім однієї (програму «Електронна Львівщина» депутати розглядатимуть на сесії 21 грудня), уже ухвалені.

«На сесії розподілятимемо кошти на кожну із них. Керуватимемося принципом: програми, які вже зарекомендували себе як ефективні, отримають більше грошей, аніж у 2017. Для прикладу, бюджет обласного конкурсу мікропроектів зросте з 70 до 105 мільйонів гривень. Програма Міжнародної технічної допомоги замість двох мільйонів отримає фінансування на рівні 18-19 мільйонів. Кожна вкладена гривня у цю програму в результаті повертається нам практично 1 євро. Тобто вкладемо 19 мільйонів, а упродовж року ця сума завдяки нашим міжнародним донорам зросте до 300 мільйонів», – розповів Ковч.

Також він додав, що якби не окремі урядові ініціативи, то сума бюджету могла би бути більшою. Для прикладу, на утримання 6 ліцеїв на території Львівщини потрібні 69 млн грн. Ще держава планує забирати з місць 50% від екологічного податку, яким наповнювали екофонд області. Тож, замість прогнозованих 100 млн грн екоподатку, обласний бюджет отримає лише 50 млн грн. За словами Ковча, депутати планують звернутися до Кабміну та ВРУ з проханням внести відповідні законодавчі зміни, аби за місцями збереглося право використовувати екоподаток у повному обсязі.

За попередніми прогнозами, голосів у сесійній залі, щоб завтра Львівщина отримала бюджет-2018, має вистачити.