Професійно-технічним училищам потрібно негайно створити страйккоми, – Геннадій Романюк

Професійно-технічним училищам потрібно створити страйккоми, щоб  ефективно відстоювати свої права.

Про це заявив депутат Коломийської міської ради від «Народного контролю» Геннадій Романюк під час обговорення ситуацію, що склалася у ПТУ через відсутність державного фінансування.

«Професійно-технічним училищам потрібно негайно створити страйккоми і почати активно відстоювати свої права. Уряд взяв курс на знищення профтехосвіти, але ми не маємо права допусти цього», – наголосив Геннадій Романюк.

Такої ж думки і його колега, депутат Коломийської районної ради від «Народного контролю» Ольга Баранецька, яка переконана: Уряд виділив короткотермінову допомогу ПТУ до кінця навчального року – 500 млн грн, які мають розділити між усіма областями – лише з метою замилити очі.

«Гроші виділили лише тоді, коли пішла інформація про намір ПТУ виходити на страйки. Якщо питання з фінансуванням професійно-технічної освіти не буде вирішене найближчим часом, а затягнеться до літа, то і страйкувати не буде кому – у закладах розпочнуться канікули», – говорить Ольга Баранецька.

До слова, під час зустрічі представників ПТУ та коломийської місцевої влади голова профспілкового комітету ІПТ Анатолій Малаховський намагався вмовити викладачів не поспішати із питанням створення страйкового комітету, утім більшість його все-таки не послухала.

Відтак голова зборів  таки виніс на розгляд питання про створення страйккому, куди від викладацького складу ІПТ ввійшло 6 осіб, серед них і Оксана Яцяк – депутат Коломийської міської ради від «Народного контролю», та Ярема Романюк – член політичної партії «Народний контроль».