nasirov

«Прозора» кадрова політика ДФС звелася до працевлаштування людей, причетних до злочинів проти Майдану, – Добродомов (+відео)

Очільник ДФС Роман Насіров так і не зміг пояснити, чому під його керівництвом досі залишаються при посадах люди, причетні до кривавих подій на Майдані.

Про це повідомив секретар Антикорупційного комітету  ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Сьогодні на засіданні нашого Антикорупційного комітету мав змогу особисто запитати у пана Насірова, які HR-агенції та за якими «прозорими конкурсами», порадили йому взяти на роботу людей, причетних до терору Майдану, і які підпадають під люстрацію. Зокрема, йдеться про екс-очільника відділу з нагляду за спецпідрозділами МВС Генпрокуратури Шереметом та екс-радника голови ДФС Романенка. Утім відповіді на моє запитання я не отримав», – зазначив парламентар.

Як повідомив Добродомов, Роман Насіров підтвердив своє давнє знайомство із Юрієм Шеремотом, яке раніше активно спростовував. Як виявилося, вони знайомі ще зі школи – років 15-20. Зараз же «недолюстрований»  чиновник працює у ДФС керівником управління власної безпеки.

«Стосовно Романенка, який був його радником, то Насіров стверджує, що не спілкується з ним, але факту співпраці не заперечує. Нагадаю, пан Романенко – друг і кум Калетника. Також фігурував у корупційних розслідуваннях у 2011 році, коли очолював Київську регіональну митницю. Саме під його керівництвом під час Майдану в Україну завезли 2,5 тонни експериментальних спецзасобів без жодних відповідних дозволів. Саме ними розганяли Майдан», – нагадав нардеп.

Урешті, за словами Добродомова, ситуація із «прозорими» призначеннями у ДФС найкраще демонструє процес «люстрації» в Україні.

«Зараз ми мали б говорити і про Шеремета, і Романенка в контексті судових процесів за їхні злочини. Натомість ці люди не лише не отримали покарання, а й залишилися при високих посадах. Як на мене, це один із найбільших виявів цинізму уже нинішньої «нової влади», яка відверто ігнорує вимоги суспільства», – резюмував Добродомов.

Нагадаємо, за часів Януковича Шеремет працював у ГПУ начальником відділу по нагляду за спецпідрозділами МВС  і по боротьбі з корупцією. Саме ці підрозділи брали участь в оперативній роботі під час Революції Гідності. За їх оперативно-розшуковими справами порушувалися кримінальні справи проти громадянин незгодних з режимом Януковича. У середині листопада 2014 року  Шеремет був призначений на посаду прокурора Черкаської області. У червні 2015 року він пішов з цієї посади і очолив Головне управління власної безпеки Державної фіскальної служби України.

 Нагадаємо, Романенку закидають, що саме за його сприяння у розпал протистояння на Майдані в Україну завезли заборонені спецзасоби «Факел-С», «Зоря-2», «Полум’я-М», ручні димові гранати білого диму РДГ-2, гранати посиленою потужності «Рулет-ВВ», гранати РГР, аерозольні гранати «Дрейф-2».  Їх використовували проти протестувальників.