Макет_програма1

П’яне правосуддя: чому суддів за керування напідпитку ніхто не карає

Судді. У довгих мантіях вони вершать закон, отримують  зарплатню в десятки тисяч і є недоторканними. Вони без сумнівів користуються своєю недоторканістю, коли скоюють злочини і порушують закони. Служителі Феміди дозволяють собі сідати за кермо напідпитку, не лякаючись ані законів, ані смерті. І це в той час, коли серед країн Європейського континенту Україна посідає п’яте місце за рівнем смертності людей в ДТП і перше – за рівнем гибелі пішоходів. Минулого року через п’яних водіїв в Україні було скоєно майже 2 тисячі ДТП (1892), у яких 223 людини загинуло і понад 2,5 тисячі (2559) – отримали травми. Масштаби водіння напідпитку вражають. Хто вони злочинці у мантіях, які плюють на закони, вам покаже «Народний контроль».

Літо 2011 року. Івано-Франківськ. Суддя місцевого господарського суду Юрій Грица  на авто збиває двох працівників комунальних служб, які ремонтують водомережі на проїжджій частині. Дорогою до лікарні один із чоловіків помирає. Експертиза з’ясовує, що у крові водія-убивці зашкалював алкоголь. Втім пан суддя своє провини так і не визнає.

ФОТО 1

У 2015, коли ще тривають суди, адвокат потерпілого розповідає, як колеги Грица усіляко затягували процес і намагалися виправдати вчинок п’яного водія.

Його так і не визнали винним. Суддя Юрій Грица і досі обіймає посаду і вершить правосуддя. Хоча сам навіть не спромігся попросити пробачення у родини, яку позбавив  годувальника і забрав життя у близької людини.

ФОТО 2

Квітень, 2015 рік. Добряче заливши очі, наробив людям біди і голова Перечинського суду Віктор Амарович. Збитий Амаровичем чоловік помер. Родина втратила сина та батька, а закарпатський суддя, немовби нічого і не трапилося, і далі ховає свій злочин за мантією Феміди.

ФОТО 3

15 грудня – професійне свято працівників суду. Цього дня на дорогах вкрай небезпечно! Добряче хильнувши за свою всемогутню і круту професію, суддівська братія всідається у свої автівки і не дай Боже вам зустріти їх на своєму шляху. Після такого святкування суддя Стрийського суду Юрій Андрейків також опинився за кермом.

«Патрульні підійшли побачили, що водій лежить на кермі, припустили, що, можливо, йому погано, стукали до нього. Виявляється, він просто заснув, і в подальшому спілкуванні в нього виявили ознаки алкогольного сп’яніння», – коментує ситуацію заступник начальника Управління патрульної поліції Львова Максим Підболячний.

Патрульний також додає, що водій відмовився від проходження експертизи, що так само є порушенням, відповідальність за що передбачена ст. 130 КУпАП – відмова від проходження експертизи в установленому порядку фактично прирівнюється за рівнем відповідальності до керування в нетверезому стані.

Максим Підболячний, заступник начальника Управління патрульної поліції Львова

Максим Підболячний, заступник начальника Управління патрульної поліції Львова

П’яні фемідівці за кермом – нині вже майже традиція. Зимою 2015 патрульні затримують на підпитку голову Пустомитівського суду Володимира Мусієвського – та Личаківський суд визнає його невинним, бо суддя нібито не помітила на відео, щоб автомобіль рухався. Справу через пияку за кермом порушено і проти колишнього голови Червоноградського суду, судді у відставці пана Мелешко. І цього служителя Феміди винним не визнано і до відповідальності не притягнуто. Цей список невпинно зростає. Суди над суддями тягнуться роками. Засідання нагадують театр абсурду. Так як і у справі  судді Андрейківа, того, що заснув на світлофорі. Адже його справу передали у Стрийський міськрайоний суд, тобто у той суд, де і працює сам Юрій Ярославович. А там уже справа техніки вірних шістьох побратимів-колег, які по черзі відмовлялись від розгляду цієї справи. Врешті справа затягнулась і її переносили так, що й термін завершення строку притягнення до адмінвідповідальності закінчився.

«Якщо би ми говорили в тому контексті  про вчинення такого правопорушення пересічним громадянином, то ми мали би вже давно судове рішення, розглянуту справу, і справа була би розглянута по суті», – додає адвокат, депутат Стрийської міської ради від «Народного контролю» Олег Филик.

Олег Филик, депутат Стрийської міської ради від «Народного контролю»

Олег Филик, депутат Стрийської міської ради від «Народного контролю»

Складається враження, що одягнувши мантію, судді втрачають усе людське. А їм довіряють вирішувати долі. Адже саме судова система є обличчям держави. На жаль, наше правосуддя почасти п’яне.