Районний депутат став на заваді виділенню землі бійцю АТО

У селі Жолоби Кременецького району боєць АТО не може отримати земельну ділянку. Ніби і голова села, і депутати сільради не проти надати землю військовому. Проте палки в колеса пхає депутат районної ради. Горе-чиновник давно намітив цю ділянку собі. У ситуацію втрутився «Народний контроль».

Житель села Жолоби Володимир Власенко більше року провоював у гарячих точках на сході країни. Щойно повернувся додому з передової, Володимир подав заяву у сільраду на земельну ділянку під город. Та як виявилося на єдину вільну ділянку у Жолобах претендує ще одна особа.

«Я живу разом з жінкою та двома дітками у тещеній хаті. Окрім нас, там ще мешкають родичі моєї дружини. Місця дуже мало. Одну земельну ділянку нам надали під будівництво. Проте я також би хотів взяти невелику частинку землі під город. Мені порадили написати заяву у сільську раду, що я і зробив. Та коли прийшлося до сесії, то проголосували не за мене, а за відомого у селі депутата райради Павла Кисіля», – бідкається Володимир Власенко.

Журналістам «Народного контролю» вдалося поспілкуватися з іншим претендентом на земельну ділянку. Депутат Кременецької райради Павло Кисіль заявив, що кілька років планував взяту цю ділянку у власність.

«Чому саме я скористався своїм правом громадянина і жителя села на написання заяви на цю земельну ділянку, тому що, це є батьківщина мого батька, він там поблизу виріс і жив, і в нього така мрія, щоб я там на цій ділянці вів власне господарство», – говорить депутат Кременецької райради Павло Кисіль.

Проте боєць АТО заяву до сільради подав на день раніше від районного депутата. Та клопотання районного депутата сільські колеги розглянули оперативно і проголосували за виділення йому земельної ділянки. Ходять чутки, що питання у порядку денному підтасувала секретар сільради – родичка Павла Кисіля. Та блискавична швидкість, з якою сільські депутати передали землю, викликає низку запитань.

«Згідно закону, заяви повинні розглядатися в черговості їх надходжень. І тут можна контактувати такий факт, що секретарем сільради є родич, яка зацікавлена у виділення земельної ділянки не учаснику АТО, а іншій особі», – говорить помічник народного депутата Дмитра Добродомова Петро Жук.

Сільський голова не заперечує – частина депутатів теж родина Кисіля.

«Депутати проголосували віддати Кисілю, тому що в нього більшість, в нього багато родичів депутатів. Я не знаю, може то готувалося, но депутати підібрані таким чином, що в них більшість», – розповідає Жолобівський сільський голова Руслан Голобородько.

Перед голосування керманич села пропонував поділити ділянку порівну, і по 25 сотих надати кожному заявнику. Проте депутати до його думки не дослухалися. Тоді очільник села згідно з законом призупинив рішення сесії. Аби все таки отримати таку бажану землю вже на наступний день пан Кисіль подав заяву до суду.

«У мене є документи, власне адміністративний позов про признання не законним та скасування розпорядження голови сільської ради», – додає депутат Кременецької райради Павло Кисіль. А боєць АТО Володимир Власенко по допомогу звернувся до «Народного контролю».

«Я відслужив своє – всі тікали, а я служив. Я маю учасника бойових дій. А всі ховалися. А тепер, як почали землю ділити, – всі перші», – просить допомоги боєць АТО Володимир Власенко.

«Сама послідовність подачі документів вона суперечить тому, як це питання ставилося на самій сесії. Очевидно, що там задіяні інтереси інших осіб, які хочу з часом цю ділянку приватизувати», – говорить депутат Кременецької райради від «Народного контролю» Віталій Савчук.

«Я вважаю, що тут судовим рішенням крапок над «і» розставлено не буде. Це має бути консенсусне рішення сесії відповідної сільської ради», – вважає помічник народного депутата Дмитра Добродомова Петро Жук.

«Народний контроль» і надалі стежитиме за розвитком ситуації.