Разом ми маємо змусити уряд виплатити 1,4 млрд заборгованостей по зарплаті шахтарям, – Добродомов

Спільно нам вдалося дотиснути Раду і проголосувати за виплату півтора мільярда заборгованості по заробітній платі працівникам гірничої промисловості. Тепер ключове завдання – домогтися її виплати.
Про це заявив лідер партії «Народний контроль», представник Конфедерації Вільних Профспілок у Верховній Раді Дмитро Добродмов під час профспілкового з’їзду.

«Невиплата зарплати та постійні маніпуляції Мінсоцполітики змушують людей замість того, щоб працювати, – виходити на мітинги. Звісно, це – наше право, однак люди виходять протестувати не від хорошого життя. Кабмін мусить у найкоротші терміни знайти ці гроші», – наголосив нардеп.

Добродомов нагадав, що «Народний контроль» подав законопроект про галузеві зарплати, який передбачає зміну системи оплати праці для робітників галузей, орієнтованих на експорт.

«Йдеться, насамперед, про три галузі: металургійну, агро та машинобудівну. Адже частка експорту саме цих галузей складає понад 30% від усього, що постачає наша держава на ринки ЄС та Китаю. Протягом останніх трьох років курс долара зріс утричі. Продукцію за кордоном реалізовують за світовими цінами у гривневому еквіваленті, тобто олігархи почали заробляти втричі більше», – пояснив він.

Добродмов додав, що заробітні плати працівників на підприємствах, які експортують продукцію за кордон, – такі самі, як і чотири роки тому.

«Тобто, український робітник отримує зарплату в 7-12 разів меншу, ніж його колега в Польщі, який виробляє аналогічну продукцію і реалізовує за таку саму вартість. Але депутати коаліції проголосували проти цього законопроекту на засіданні профільного Комітету», – зауважив лідер «Народного контролю».