Реальний початок ремонту вул. Шевченка – друга половина 2019 року

Обіцянки міського голови про те, що ремонт вул. Шевченка розпочнеться щонайпізніше на початку 2019 року, не мають під собою об’єктивного підґрунтя. Реальний термін – друга половина наступного року чи навіть 2020-ий.

Такий висновок зробили депутати «Народного контролю» Валерій Веремчук, Михайло Дідух та Ірина Оршак, які сьогодні провели робочу зустріч щодо проектування та ремонту вул. Шевченка із директором департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Іриною Маруняк.

По-перше, проектування ремонту вулиці – лише на стадії зародку. Замовник «Львівавтодор» не може оплатити розробку проекту через гальмування процесу фінансування Управлінням контролю та аудиту ЛМР. Водночас, проектанти відмовляються працювати під «чесне слово».

По-друге, на вул. Шевченка біля вул. Левандівської запланована нова дорожня розв’язка. Відповідальною за розробку цього проекту є будівельна компанія, яка ще у 2008 році отримала містобудівні умови на забудову кварталу між вулицями Залізничною та Левандівською. Втім, за 10 років забудовник не виконав своїх зобов’язань щодо проектування розв’язки.

«Саме тому наполягаємо, щоб профільні чиновники виконали свої обов’язки, провели роботу із фірмою-забудовником, щоби та ще до кінця року надала бодай половину коштів на проектування розв’язки, що має відбуватися комплексно із розробкою проекту на вул. Шевченка – з урахуванням розміщення комунікацій, потоків транспорту», – пояснює Михайло Дідух.

Також, за його словами, є ще багато дискусійних питань по самому проекту вул. Шевченка, який має відповідати новим вимогам ДБН. Залишається відкритим питання, як організувати рух громадського транспорту – облаштовувати виділені смуги чи ні? Якщо так, то по середині дороги чи виносити під край. При цьому потрібно враховувати, що ширина вул. Шевченка – 10-12 метрів.

«Складно сказати, на чому базуються оптимістичні заяви мера. Насправді, жодної серйозної роботи виконавці не провели, щоб найближчим часом розпочати роботи. Втім, разом із колегами продовжуємо тримати це питання на контролі, щоб довести розпочату справу із ремонту вулиці Шевченка до бажаного результату», – говорить депутат Михайло Дідух.