Реформа Супрун обмежить доступ простих українців до медичної допомоги, – Мусій (+відео)

Так звана реформа МОЗ будує нові корупційні схеми через Національну службу здоров’я, на фінансування якої піде 80 млрд гривень.

Про це під засідання Верховної Ради заявив член депутатської групи «Народний контроль», заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

«Ви просто обкрадаєте український народ та обмежуєте людям доступ до медицини. Реформувати медицину потрібно, але не так, як це пропонуєте ви. Реформа уряду призведе до того, що доступ до медичного обслуговування матимуть лише заможні люди. Ви позакриваєте лікарні, позвільняєте лікарів, а доступ до медичного обслуговування наблизиться до нуля», – зазначив нардеп.

Він наголосив, що звернувся до спікера Верховної Ради з вимогою перевірити запропоновану урядом реформу в Антикорупційному комітеті.

«Ви проігнорували моє звернення щодо перевірки цих законопроектів на корупційні схеми. Ця так звана реформа передбачає централізацію коштів на фінансування охорони здоров’я в одних руках. Схема виводить з державного бюджету 80 млрд грн. Керівник Нацагенції призначатиметься «вручну» прем’єр-міністром. Це серйозна корупційна загроза, адже не може структура з таким бюджетом контролювати сама себе», – розповів депутат.

Олег Мусій додав, що, підтримуючи вимогу реформування медичної галузі, «Народний контроль» пропонує альтернативний пакет законопроектів, який викидає усі корупційні схеми з реформи МОЗ.

«Ми розробили альтернативний пакет законопроектів. Ми наполягаємо на виконанні норм Конституції щодо безкоштовного надання медичних послуг. Госпітальні округи на місцях отримають усі кошти, які потрібні для повноцінного функціонування лікарень. Пропонується створення справжньої контрактної системи обслуговування, аби люди самі вибирали лікаря, який є більш професійним», – констатував він.