Робоча група підтримала пропозиції «Народного контролю» щодо реформи ПТУ

«Народний контроль» запропонував запровадити механізм «приватного замовлення» від підприємств на навчання студентів та дозволити ПТУ брати цільові кредити для поновлення матеріально-технічної бази.

У комітеті Верховної Ради з питань освіти і науки відбулося завершальне засідання робочої групи з підготовки законопроекту «Про професійну (професійно-технічну) освіту» в Україні.

«До розробки законопроекту на різних етапах долучалися педагогічні працівники, керівники закладів профтехосвіти, представники промисловості та міжнародні експерти. У робочій групі взяли участь представники «Народного контролю», адже раніше депутати партії зареєстрували власний проект закону щодо реформи ПТУ», – розповів керівник юридичного відділу «Народного контролю» Тарас Боровський.

До законопроекту були враховані пропозиції «Народного контролю»», які мають допомогти зберегти професійну освіту в Україні, якісно її реформувавши.

«Зокрема запровадження можливості оплати навчання учнів коштом представників бізнесу, в якому випускники будуть працювати. По суті, це приватне замовлення. Також навчальні заклади зможуть брати кредити на розвиток. А далі ми будемо подавати свої поправки до державного бюджету, аби підвищили стипендію студента ПТУ до рівня студентів вишів», – наголосив народний депутат, член політради партії «Народний контроль» Богдан Матківський.