Росію визнано агресором: «Народний контроль» проголосував за закон про деокупацію Донбасу

Незважаючи на недоліки законопроекту, Україна визнала агресію Росії на території нашої держави.

Депутатська група «Народного контролю» у ВРУ підтримала законопроект № 7163 («Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях»). Цей закон потрібний для того, аби покласти на Росію повну відповідальність за анексію Криму та війну, яку вона розпочала на українському Донбасі.

До другого читання ми підготували ряд принципових та важливих правок для створення дієвого закону. Третина наших правок була врахована, проте ряд важливих ініціатив було відхилено, тому «Народний контроль» подасть окремий законопроект, який врегулює ряд проблемних питань, зокрема:

  1. Заборона торгівлі з окупантами. Ми виступаємо категоричного проти легалізації торгівлі у будь-якому вигляді.
  2. Визнання Криму як окупованої території. В чинній редакції законопроекту лише у преамбулі згадується про окупацію Криму, і що це невід’ємна частина території України. Ряд правок, підготовлених «Народним контролем», були спрямовані саме на розширення дії закону на Крим та Севастополь як на окуповані території. Це допомогло б визначити статус затриманих українців та татар під час окупації Криму.
  3. Ми наполягаємо на встановленні точної дати початку анексії Криму, окупації Луганської та Донецької областей.

 

Депутати «Народного контролю» готують відповідний законопрект, який вирішить усі проблемні питання закону про деокупацію. Ми переконані, що перераховані нами позиції є надзвичайно важливими та захищають національні інтереси України.