СБУ «шиє» справу активісту «Народного контролю»

У Володимирі-Волинському на активіста «Народного контролю» Андрія Кандибу завели справу через оприлюднення із міських камер спостереження відео про грубе порушення правил дорожнього руху.

Так, СБУ закидає Андрію Кандибі скоєння дій, що «суперечать заходам з контррозвідувального забезпечення інтересів держави у сфері інформаційної безпеки».

Справу на 36 аркушах вже передали до Володимир-Волинського міського суду. Саме судове засідання відбудеться у понеділок, 13 червня (початок о 9:00).

Андрій Кандиба розповів, що він як приватний підприємець займається встановленням систем відеоспостереження, тож у рамках програми «Безпечне місто» продав комунальному підприємству «Полігон» систему відеонагляду і на безоплатній умові встановив камери.

«Під час монтажу камера зафіксувала грубе порушення ПДР на залізничному переїзді. Я опублікував це відео у Фейсбуці з метою попередити аварійні ситуації на дорозі. Після того було ще дві схожі публікації. Все було ніби добре, передав систему на баланс, провів навчання поліції», – повідомив він.

Активіст зауважив, що неодноразово публічно виступав проти дій та рішень міської влади. Зокрема,  виступив проти будівництва житлового будинку під Валами Городища. Після цього інциденту під час сесії міської ради мер Володимира-Волинського Петро Саганюк зачитав лист від СБУ, які просили надати інформацію про співпрацю між Андрієм Кандибою та КП «Полігон».

«Відтоді  я почав отримувати незрозумілі дзвінки від працівників СБУ», – зазначає Кандиба.

7 червня активіст отримав повістку до суду. Як зауважує Кандиба, йому не пред’явили суть порушення, тому він попросив перенести розгляд справи, оскільки бачив її вперше.

«Виявляється, що я,  оприлюднивши відео, вчинив адміністративне правопорушення, яке нібито суперечить заходам із контррозвідувального забезпечення інтересів держави у сфері інформаційної безпеки», –  прокоментував ситуацію Андрій Кандиба.

Керівник виконкому «Народного контролю» Михайло Шелеп переконаний, що ситуація містить політичний підтекст.

«Влада, замість того, щоб боротися із контрабандою та реальними проблемами, розпочала політичні переслідування проти нашого активіста, який хоч її і критикує, але, водночас, намагається допомогти рідному місту», – зазначив Шелеп.

«Народний контроль» вимагає публічного судового розгляду та закликає активних громадян підтримати Андрія Кандибу у суді 13 червня.