Щоб не набирати кредитів-лізингів, частину послуг у Львові треба виставити на ринок, – Веремчук

Якщо перекласти на приватний ринок частину послуг з обслуговування та прибирання Львова, місто зекономить кошти, відмовившись від численних кредитів під комунальні підприємства, а містяни отримають якісніший сервіс.
Таке переконання в ефірі радіо «Львівська хвиля» висловив керівник фракції «Народний контроль» у ЛМР, представник бюджетної комісії Валерій Веремчук.
Він наголосив, що політика нинішнього міського голови Садового «набирати якомога більше позик та кредитів» і закуповувати практично все через договори лізингу здебільшого не виправдовує себе.

«Коли ми купували автобуси «Електрон», які дорожчі від білоруських МАЗів, то лізинг давав змогу придбати транспорт саме львівського виробника, який дає робочі місця містянам, платить податки. Зараз же на лізинг відправляють усе – від мультитач панелей у школи до службових автомобілів для посадовців, евакуаторів і снігоприбиральної техніки комунальникам. Але лізинг – це непрозора процедура тих самих кредитів. Це процедура, яка обходить тендери, уникає конкуренції. А, отже, може містити корупційну складову, бо домовляються лише три гравці: банк, місто і підрядник чи постачальник, яких обирають без конкурсу», – пояснює депутат.

За його словами, сьогодні, коли у Львові доволі розвинутий приватний ринок послуг, необхідно перестати витрачати кошти на речі, в яких немає гострої потреби.

«Приклад: шляхобслуговувальні підприємства, яким постійно купуємо техніку. Але скільки скарг на засніжені дороги-хідники взимку, на неприбрану піскосуміш навесні? Та, головне, якщо сьогодні порахувати, скільки коштує кілометр почищеної дороги комунальним підприємством і скільки приватним, то в останніх – дешевше. Чому б не замовляти бодай частину послуг із прибирання міста у «приватників»? Замість набирати кредити-лізинги, треба більше послуг виставляти на ринок. Це не збільшить їхню вартість, а навпаки – здешевить. А якість цих послуг буде вищою», – переконаний Веремчук.