nkontrol_tern_1403

Щоб потрапити до реєстраційної служби у Тернополі, чергу треба займати вночі

Від третьої ночі до обіду у сніг, дощ чи мороз ­– саме стільки стоять у черзі тернополяни, щоб  потрапити до реєстраційної служби, де щодня приймають у середньому лише до 20 осіб.

…Лише о пів на восьму ранку, а під реєстраційною службою невдоволення та суперечки. Люди нарікають на незрозумілий графік прийому. А щоб зареєструвати своє майно, змушені годинами вистоювати під дверима.

«Сказали: «20 чоловік, будь ласка, заходьте, а всі решта вільні!».  Не розумію, яке вони мають право виганяти людей. Я вже вдруге приходжу і ніякої відповіді отримати не можу», – обурюється тернополянка Тетяна.

«Дуже холодно, немає жодних умов, щоб чекати в черзі, в якій я лише 26-та. Мене вже точно не приймуть! Вчора прийшла спитати, які документи потрібно принести, – так мені працівники навіть не хотіли відповідати!» – розповідає тернополянка Ірина.

Аби чекання принесло хоч якийсь результат, чергу треба займати посеред ночі, обурюються люди.

«Люди приходять о 3-4 годині ночі і записуються в чергу. Я от прийшов о 7 ранку, то був уже 23-ій», – каже пан Юрій.

Люди не розуміють, хто придумав такий запис та графік прийому, через який вони тижнями не можуть зареєструвати власне майно.

За поясненнями журналісти «Народного контролю» звернулися до міськрайонного управління юстиції.  Там пояснили, попередній запис практикували, проте і він виявився недосконалим.

«Колись ми проводили попередній запис – записували людей на 4 чи 5 місяців наперед. Та люди почали висловлювати своє невдоволення, бо не хотіли чекати декілька місяців. Після цього нам заборонили записувати наперед», – пояснює начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Тернопільського міськрайонного управління юстиції Надія Підгородецька.

Проте начальник міськрайонного управління юстиції Василь Марцинкевич з оптимізмом дивиться у майбутнє. Запевняє: уже невдовзі ситуація зміниться на краще.

«До 30 квітня ми повинні передати повністю всі повноваження щодо реєстрації нерухомого майна, реєстрації бізнесу на органи місцевого самоврядування і на райдержадміністрації», – пояснює він.

Ба більше, невдовзі запрацює система електронної реєстрації і черги зникнуть.

«Головним територіальним управлінням юстиції розробляється електронна система черги по Інтернету. І ми маємо надію, що так буде краще», – додає Надія Підгородецька.