2004 kol

Школу №10 у Коломиї відстоюватимуть

На освітянах знову економлять. Влада школу №10 хоче закрити. Якщо це трапиться, вже завтра більше трьох сотень дітей можуть попрощатися з рідними партами. Педагоги та батьки б’ють на сполох. Звернулись до НК. Маленька Настя нічого не чує, користується слуховим апаратом. Дівчинка навчається в інклюзивному класі школи №10, єдиному в місті. Завдяки особливій увазі та піклуванню педагогів, дівчинка навчилася читати. Петрик, однокласник Насті. У нього синдром Дауна. Разом із ним до школи ходить мама. Вона тішиться успіхами сина.

«Важливо би дитина відвідувала загальну школу, бо дитина, відколи в школі, дитина почала, знає всі букви, дитина почала читати. Я цього сама би дитину не навчила», – розповідає мама Петрика. – Я навіть не знаю, чи нас десь так сприймуть і, розумієте, – це трагедія. Якщо чесно – це є трагедія для мене, як для мами і для цеї дитини це є трагедія».

«Дуже тяжко про це говорити, але я не думаю, що ці дітки приживуться в іншій школі. Це є досить специфічні діти і їм потрібно дуже багато уваги, дуже багато тепла, розуміння як з боку вчителя, з боку дирекції школи», – каже вчитель інклюзивного класу Надія Субчинська.

Усі учні і чути не хочуть про те, що школу можуть закрити. За роки навчання здружилися з однокласниками та полюбили вчителів.

« Це дуже гарна школа, вона дуже близько біля мого дому. Приріднився до цієї школи, я вже не хочу звідси йти. Вчителі дуже цікавляться дітьми, вони стараються, щоб діти почерпнули якнайбільше знань.Вони залишаються після уроків, щоб дитині щось пояснити», – розповідають учні.

Хвилювання не приховують і вчителі. Активістам НК кажуть: можуть залишитися без роботи, якій присвятили багато років.

«Раптом закрити школу і куди цих дітей? Викинути, ну майже як на смітник. Вчителів куди? На вулицю.

Ми дуже хочемо, щоб наша школа збереглася, і щоб ми вчилися всі. Так як до цього часу.

Як можна цих дітей розкинути по інших школах. Вони ж привикли в цьому колективі. А про нас, як про вчителів мова не йде. Ми лишаємося просто на вулиці без нічого, без ніякої роботи», – жаліються вчителі.

Батьки учнів школи №10 налаштовані категорично. Говорять, що відстоюватимуть її до останнього. Просять захисту у активіста НК, голови депутатської комісії з питань освіти Геннадія Романюка.

«Прекрасні викладачі, прекрасні ці вчителі, вони ставляться до дітей, як до рідних. Моя дитина в шоці. І ми нікуди також з цієї школи не підем. Чого вони не закривали 10 років тому, коли ця школа без ремонтів була, тріщини. От тепер, коли все зробилося це і багато кажучи і завдяки допомозі батьків так, ну вже готове приміщення, гарне, можна ним скористатися. Але з досвіду знаю, що все що закривалось, ніколи не відкрилось.Можу тут лягти перед порогом, я нікого не пущу, я нікого не пущу в цю школу», – кажуть батьки.

Педагоги, батьки та активісти НК прийшли на засідання виконкому питати у мера міста, чому раптом, школу вирішили закрити. Мер пояснює нові закони про освіту змушують економити інакше з нового року, мовляв, доведеться ліквідувати чотири школи.

«Та ніхто ше нічого не закриває!» – Каже міський голова Коломиї Ігор Слюзар

«Вже наших дітей питалися, чи можна їх в одинадцятий садок, бо не стає класів ні в другій школі, ні в восьмій для наших дітей. Було таке? Було! Давайте не кажіть, що цього питання не було. Ви не подумали ні про дітей, ні про наші колективи, ні про що. Ви були би нам дали гарно папір, що всьо, школи нема!» – каже завуч школи №10 Ольга Титик.

Активіст народного контролю Геннадій Романюк заступається за освітян та наголошує, що часи в країні були і гірші, та школи ніхто не заривав.

«Я вважаю, що ми повинні думати про розквіт нашої держави, про те, що має бути приріст населення. Питання руба так ставити не можна, до таких речей треба підходити зважено.  Тримайтеся, ми разом з вами, все буде добре», –  каже координатор «Народного Контролю у Коломиї Геннадій Романюк.

Журналісти НК йдуть до заступника міського голови з гуманітарних питань аби той пояснив, чому школу закривають з порушенням закону. той, побачивши камеру, розмовляти відмовляється.

«Ігор Іванович від нас втік, не побажав розмовляти на цю тему. Я, як голова депутатської комісії зобов’язуюсь це питання довести до логічного завершення, підготував депутатський запит до міського голови, до Прокуратури. Тому що дане питання повинно розглядатися не на засіданні Виконкому, а на сесії Коломийської міської ради, про це гласить закон. Я беру це питання на особистий контроль», – каже координатор «Народного Контролю» у Коломиї Геннадій Романюк.