Скандальному лісгоспу на Волині анулювали міжнародний сертифікат FSC

Сертифікат FSC давав можливість виходу деревини на ринки ЄС, втім, через невідповідність стандартів та порушення, Цуманському лісовому господарству анулювали статус. Тепер лісгосп не має права маркувати свою продукцію як FSC.
Аудит ДП «Цуманське лісове господарство» за участі представників компанії NEPCon з Білорусі та Литви був проведений у лютому 2019 року.
Спостерігачем під час аудиту був керівник «Народного контролю» Павло Данильчук.

«Міжнародні аудитори, які працювали тиждень, їздили по лісництвах, перевіряли документацію. Вони були шоковані побаченим. Цуманському лісгоспу, який важливий з точки зору господарської галузі, найбільший по запасах деревини, зокрема запасах дубу, скасували сертифікацію. Вони здійснювали рубки у природно-заповідному фонді, порушили низку інших норм. Тепер вони зазнають величезних збитків, адже не зможуть продавати деревину», – розповів він.

Як повідомляють аналітики МБО «Екологія-Право-Людина», лісгосп відмовився від планування рубок у межах заповідного урочища, проте й надалі планує інтенсивно рубати в межах інших територій природно-заповідного фонду.
Зокрема, влітку 2018 року лісгосп почав процедуру ОВД перед затвердженням нової розрахункової лісосіки. Проте, звіт був зроблений дуже неякісно і висновку ОВД лісгосп не отримав. З цих матеріалів стало відомо, що лісгосп планує щорічно в межах природно-заповідного фонду рубати близько 100 гектарів лісів суцільними рубками і заготовляти понад 24 000 метрів кубічної деревини! Зокрема, щорічно планується вирубувати 9.7 гектара дубових лісів віком понад 160 років.