mus

Схвалена Радою редакція законопроекту про автономізацію клінік виключає ризики «прихватизації», – Мусій

Комітетська редакція законопроекту про автономізацію клінік виключає ризики приватизації та розкрадання майна закладів охорони здоров’я.

Про це повідомив депутат об’єднання «Народний контроль», заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

Коментуючи в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» критику профільним комітетом підготовленого Міністерством охорони здоров’я у 2015 році аналогічного законопроекту, Мусій відзначив, що в урядовому варіанті передбачався повний «дерибан» усієї системи охорони здоров’я.

«Це перетворення державних установ охорони здоров’я в товариства з обмеженою відповідальністю – ТОВ і АТ,  відкриття їхніх рахунків  у комерційних банках, а найгірше  – майно, кошти, приміщення і земля, на якій розміщені установи, мали стати основною статутного капіталу новостворених комерційних підприємств», – пояснив він.

За його словами, ці активи планували передавати без аудиту та бухгалтерського обліку, а лише за даними бухгалтерії на день передачі.

«Саме в цім і ховалася схема розкрадання майна та землі медзакладів під виглядом  «прихватизації»», – підкреслив він.

Водночас Мусій відзначив, що схвалений у першому читанні законопроект про автономізацію клінік, одним з авторів якого він є, нівелює ці ризики. При цьому законопроект виключає бюджетну класифікацію та постатейне бюджетне фінансування, які сьогодні існують у всіх закладах охорони здоров’я.

Автономізація, за словами депутата, передбачає виділення чималого бюджету на  фінансування некомерційного комунального підприємства. Гроші надходитимуть в усі установи охорони здоров’я, а їхні керівники  ними розпоряджатимуться самостійно.

Також законопроект про автономізацію передбачає створення при реорганізованих державних і комунальних закладах охорони здоров’я наглядових рад.

Закон уводить норму про конкурс на посаду керівників закладів охорони здоров’я та узаконює статус медиків як фізичних осіб-підприємців, що зможуть на первинному рівні надавати медичну допомогу. За його нормами, кошти, які не вдалося використати до кінця бюджетного року, залишатимуться у розпорядженні медустанов.

Як повідомлялося, Верховна Рада України 21 квітня проголосувала в першому читанні так званий «законопроект про автономізацію клінік» (№2309а-д) про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров’я. Документ у грудні 2015 року зареєстрували депутати-члени парламентського Комітету з питань охорони здоров’я.