Сміттєзвалище у Брищі: проблеми з фільтратом та не працює сортувальна лінія

Витік фільтрату за межі полігону твердих побутових відходів у селі Брище відбувається і сьогодні. Разом з тим, сміття на території стає дедалі більше. Його просто засипають землею, тому висота полігону уже зросла до 8 метрів. Але без введення потужної сміттєсортувальної лінії та рекультивації старого полігону проблеми накопичуватимуться.

Про це йшлося під час дня депутата Луцької міської ради.
Ознайомитися зі станом сміттєзвалище прибули не тільки представники міської ради, а й актив Княгининівської ОТГ.

Член виконкому сільської ради Володимир Нагурний переконаний, що через неправильну експлуатацію полігону і відбувається витік отруйних речовин. Він це озвучив депутатам та відповідальним за полігон особами.

Про те, що у проекті полігону не передбачили резервуарів для відбору фільтрату підтвердив директор «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич.

На запитання керівника фракції «Народний контроль» Павла Данильчука, чи зупинили несанкціонований витік фільтрату, Кузьмич запевнив, що власники біогазової установки усунули порушення та безпосередньо «Луцькспецкомунтранс» викачували речовину у пожежну водойму, але через дощі не змогли повністю ліквідувати проблему.

Водночас перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад повідомив, що на полігоні планують встановити сучасну установку контейнерного типу для знезараження фільтрату.
Також луцька влада планує закупити сортувальний комплекс для полігону, адже стара лінія заблокована та не має необхідних потужностей.