6.05

Спільна ініціатива водія та «Народного Контролю» дозволить в майбутньому завадити хабарництву

У Кіровограді, 20 квітня водій автівки збив пішохода. Правоохоронці оформили ДТП як належить. Та водій поскаржився, що наступного ж дня після інциденту правоохоронці почали вимагати у нього хабар. За 300 доларів обіцяли забути про складений протокол. Чоловік  давати гроші не захотів. Каже, що готовий понести покарання, тож звернувся до правоохоронних органів.

Водій Роман говорить: «Поведінка правоохоронців шокувала мене. Миритися з таким свавіллям не хочу. ДАІвець дав мені час на те, щоб я знайшов гроші. Я подумав і звернувся до правоохоронних органів. А потім почалося розслідування: мені дали мічені купюри, щоб я їх відніс, про що свідчать фото та відео зйомка».

Нині обидва правоохоронця перебувають під слідством. Та хлопець занепокоєний, що  їх  не покарають, тому за підтримкою звернувся до Народного Контролю. Каже, що якби він цього не зробив, то ДАІвці і далі вимагали б взятки. Хоче, щоб вони були покарані і щоб більше таких випадків у Кіровограді не було.

Простежити за ходом справи у суді прийшли журналісти та активісти Народного контролю. Один з правоохоронців визнає, що взяв хабар. Суд взяв чоловіка під домашній арешт. А от ДАІвець Юрій Лейбенко, свою провину заперечує. Мовляв, грошей від водія не вимагав. З журналістами Народного контролю спілкуватися  не захотів.

Зараз він у СІЗО терміном на 2 місяці. Адвокат ДАІвця стверджує, що його підзахисний не винен, доказів його провини немає.

А ще адвокат Олег Паіцика додав: «Мій підзахисний не розуміє про що давати покази, а на погляд слідства, значить, що коли один дає покази, а інший ні, то його треба арештовувати. Тому я вважаю, що це «шоу», що тут відбувається просто є психологічний тиск на мого підзахисного».

Народний контроль слідкуватиме за ходом слідства та подальшими судами над підозрюваними у взятті хабара правоохоронцями