Справу про «пишний» переліт прем’єрського кума заморозили з невідомих причин (+відео)

Кумівство в політиці й надалі віддаляє країну від реформ і довіри Заходу. Слідчі МВС заморозили справу про скандальний віп-переліт “на футбол” голови «Ощадбанку» Андрія Пишного, так і не довівши її до суду.

Нагадаємо, 27 травня 2015 року голова Ощадбанку пан Андрій Пишний разом із топ-менеджментом у складі 15-ти чоловік чартером літав до Варшави на фінал Ліги Європи, де грав український футбольний клуб «Дніпро». Вояж здійснювали через приватну компанію «Аеростар», де найдешевші польоти вартують 0,7 млн. гривень без урахування аеропортових зборів і оренди VIP-залів. Тоді ж буцімто за наклеп пан Пишний подав до суду на журналістів «Українських новин».

Справу порушили, однак слідство донині стоїть на місці попри достатню кількість доказів.

Лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету Дмитро Добродомов вже подав депутатський запит щодо повернення ПДВ цій авіакомпанії, адже є підозри, йдеться про компанію, що є в числі тих хто регулярно отримує великі суми відшкодування ПДВ за VIP-перельоти чиновників.

«Чому слідчі МВД досі не довели справу до суду, що за фірми і, за які послуги так «пишно» звозили голову держбанку на футбол і, чому, попри докази, слідство зупинили», – на усі ці запитання сьогодні має надати відповіді вже новостворене НАБУ», – наголошує Добродомов.

Якщо виявлені факти підтвердяться, то за такі VIP-перельоти чиновникам може «світити» до 8-ми років ув’язнення.

Парламентар переконаний, що відставка Прем’єра допоможе цій справі, і багатьом іншим, зрушитися з мертвої точки.

Нагадаємо, ще в червні 2015 року Дмитро Добродомов скерував запит у ГПУ з вимогою розслідувати справу про розкішний переліт керівництва «Ощадбанку». Також вимагав від Прем’єр-міністра Яценюка провести службове розслідування.

Окрім того, Добродомов наполягає на розслідуванні іншої подібної справи – переліт із Баку до Києва голови ДФМ Романа Насірова, який, попри публічну обіцянку, так і не відповів, звідки у держслужбовця 50 тисяч євро на віп-чартер.