Чотири з половиною тисячі селян можуть залишитися без амбулаторії, — Шевчук

Депутати фракції від «Народного контролю» в Монастириській районній раді, що на Тернопільщині, попросили в народного депутата України Дмитра Добродомова сприяння у добудові амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що в селі Високому.
Сьогодні амбулаторія обслуговує майже 4,5 тисячі населення з чотирьох сіл. Тут і діти проходять медогляди, хоча старе, ще австрійське, приміщення може обвалитися будь-якої миті, бо перебуває в аварійному стані. Нове ж, двоповерхове, стоїть недобудованим уже 29 років.

«Там багато зроблено: є система опалення, вода, світло, облаштовані санвузли, покладена плитка. Потрібно завершити ремонт першого поверху і якнайшвидше перенести туди амбулаторію, бо старе приміщення загрожує здоров’ю і життю людей та не витримає ще одного осінньо-зимового сезону. Ми зверталися до керівництва району, голови облдержадміністрації. Нам обіцяють виділити понад два мільйони гривень тільки наступного року, але нам потрібно негайно виселятися з аварійного приміщення», — каже сімейний лікар Висоцької амбулаторії, депутат від «Народного контролю» в Монастириській райраді Мирослава Шевчук.

За словами голови фракції Віталія Тріщука, у кошторисно-проектній документації на завершення будівництва закладено понад 10 мільйонів гривень, проте депутати просять наразі хоча б 300 тисяч гривень для завершення першого поверху. І сподіваються, що Дмитро Добродомов посприяє у розв’язанні цієї проблеми, а отже, в забезпеченні права сільського населення на отримання медичної допомоги на первинній ланці.