Старий ринок у Луцьку: оголосять конкурс на архітектурну концепцію

Невдовзі у Луцьку оголосять всеукраїнський конкурс серед архітекторів на розробку концепції території Центрального ринку. Зараз розробляють умови конкурсу. Орієнтовна вартість робіт може становити 100 тисяч гривень.

Про це йшлося сьогодні, 26 квітня, під час засідання робочої групи.

Учасник групи, керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук вважає, що не варто затягувати з цим питанням та оголошувати конкурс треба зараз. Він зазначив, що концепція повинна стосуватися суто ринку, а для Старого міста в цілому буде розроблений історико-архітектурний опорний план. Проект концепції повинен включати детальний план, зокрема, де будуть парковки, що буде з підстанцією обленерго тощо.

Депутат Алла Надточій запропонувала визначити межі території, передбаченої для концепції, а також підготувати інформацію щодо об’єктів приватної власності.

Архітектор Тарас Пахолюк висловив пропозицію, що конкурс варто оголошувати на всеукраїнському рівні.

«З досвіду попередніх конкурсів: все замикається на луцьких архітекторах. Потрібно надати розголосу, і тоді буде набагато більше пропозицій», – сказав він.

Представниця управління містобудування та архітектури озвучила загальні умови конкурсу. Учасники засідання запропонували додаткові пункти. 10 травня планують знову зібрати робочу групу, щоб затвердити умови та врешті оголосити конкурс.